Vitamín D, deprese, ztráta vlasů a imunita

Vitamín D, deprese, ztráta vlasů a imunita

Únava a horší nálada mohou být jen příznaky nízké hladiny vitaminu D. Sluneční světlo je pro většinu lidí primárním zdrojem vitaminu D. Snížené vystavení slunci může zvýšit riziko nedostatku vitaminu D. Na podzim a v zimě, pokud nejíte hodně tučných ryb, pravděpodobně nemáte dostatek vitaminu D.

Únava a horší nálada mohou být jen příznaky nízké hladiny vitaminu D. Sluneční světlo je pro většinu lidí primárním zdrojem vitaminu D. Snížené vystavení slunci může zvýšit riziko nedostatku vitaminu D. Na podzim a v zimě, pokud nejíte hodně tučných ryb, pravděpodobně nemáte dostatek vitaminu D.

Kromě slunečního záření a stravy mohou riziko nedostatku zvýšit i další faktory

Tón pleti: lidé s tmavšími tóny pleti jsou vystaveni většímu riziku nedostatku.

Zeměpisná šířka: pokud žijete ve vyšší zeměpisné šířce (např. severní polovina USA), máte větší riziko.

Věk: jak stárnete, pokožka bude méně efektivní při syntéze vitaminu D.

Obezita: lidé s indexem tělesné hmotnosti (BMI) nad 30 jsou více ohroženi.

Když vezmete v úvahu všechny tyto faktory, můžete vidět, jak může být nedostatek vitaminu D rozšířen na podzim a v zimě a jak se nízká nálada a nízká energie stávají tak velkými problémy. Vědci tvrdí, že vitamin D je pro zdravou funkci mozku tak důležitý, že nedostatečné hladiny mohou dokonce přispět k depresi. To je důvod, proč vám vysoce kvalitní doplněk vitaminu D může pomoci k stabilní náladě i během tmavých měsíců.

Nízká hladina vitamínu D může i za vypadávání vlasů

Když si všimnete vypadávajících vlasů, můžete se cítit bezmocní - obávat se, že vypadávání vlasů se nezastaví. Může být stresující představit si, že máte méně vlasů a jak ostatní budou reagovat, když si toho všimnou. Aby toho nebylo málo, stres může vyčerpat samotné vitamíny a minerály, které podporují růst vlasů, což může vést k ještě většímu vypadávání.

Kvůli snížené expozici slunečnímu záření jsou hladiny vitaminu D v tomto ročním období obvykle nižší. To je důležité, protože vitamin D je ve skutečnosti hormon, který pomáhá růstu nových vlasových folikulů. Není tedy divu, že bylo zjištěno, že nedostatek vitaminu D zvyšuje riziko ztráty vlasů u žen. Alopecie (vypadávání vlasů ve větším množství) byla také spojena s nízkou hladinou vitaminu D.

Řešení: udržujte přiměřenou hladinu vitaminu D na podporu zdravých vlasových folikulů.

Nezapomeňte také udržovat hladinu hořčíku, jinak vaše tělo nebude moci využívat vitamin D uložený v těle. Vitamin B, vitamin C a zinek také podporují zdravý růst vlasů.

Vitamín D a silná imunita

Vitamin D posiluje imunitní systém, který vás chrání před bakteriemi a viry. Některé významné studie spojovaly nedostatek vitaminu D s infekcemi dýchacích cest (např. nachlazení, bronchitida a zápal plic). Několik dalších studií ukazuje účinnost doplňování vitaminu D při snižování rizika těchto infekcí dýchacích cest. A pokud jste obzvláště náchylní k nachlazení a chřipce, mohlo by to znamenat, že vaše tělo nevstřebává dostatek vitaminu D3 nebo není schopné metabolizovat vitamin D, který mu dáváte. Máte pravdu - i když užíváte doplněk vitaminu D, nemusí to pomoci!

Potřebujete tedy dva doplňky, abyste přerušili cyklus častých nemocí

Vitamin D ve formě, která se tělem snadno vstřebává. Vysoce vstřebatelný hořčík, který pomáhá metabolizovat vitamin D, aby mohl fungovat.

Aloha! Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality