Proč mi vypadávají vlasy?

Proč mi vypadávají vlasy?

Stále více žen mi píše a ptá se: „Proč moje vlasy vypadávají?“ Zaznamenávají, že na polštářích najdou každé ráno vlasy. Jiné vidí hřeben plný vlasů. Na rozdíl od mužů, kteří vypadají, že přijmou vypadávání vlasů poměrně snadno, ženské vypadávání vlasů má společenské důsledky, které mohou být pro ženy docela bolestivé.

Takže budu diskutovat o důvodech, proč zažíváte vypadávání vlasů a co můžete udělat pro zpomalení procesu a opětovné rozmnožení zdravých vlasů.

Vedlejší účinek léků

Zkontrolujte, zda není vypadávání vlasů vedlejším účinkem jakéhokoli léku, který užíváte. Wikipedia je skvělým zdrojem informací o vašich lécích - interakcích, vedlejších účincích, kontraindikacích atd. Pokud zjistíte, že vypadávání vlasů je vedlejším účinkem jednoho z vašich léků, můžete se se svým lékařem poradit o alternativách.

Faktory, které ovlivňují vypadávání vlasů: stres, nedostatek minerálů, nerovnováha hormonů, nevýživná strava.

Vypadávání vlasů, stres a nedostatek minerálů.

Otázka: Co si Dr. Deanová myslí o nedostatku hořčíku a vypadávání vlasů?

Dr. Deanová: Co znamená ztráta vlasů, která je způsobena velkým stresem, jako je operace nebo porod? Co se stane, je-li tělo je silně ve stresu a má vážně vyčerpané živiny? Tři měsíce po velkém stresu budete mít výrazné vypadávání vlasů. Pokud nejste schopny nahradit tyto živiny, vlasy budou i nadále vypadávat.

Otázka: Mohu dávat ReMag® na pokožku hlavy a současně ho dávat do pití?

Dr. Deanová: ReMag® hořčík bude pomáhat proti vypadávání vlasů, ale vypadávání vlasů často souvisí i s nedostatkem štítné žlázy. Na to bych doporučila ReMyte® spolu s ReMagem. Měli jsme mnoho lidí, kteří říkali, že jakmile začnou brát ReMyte®, jejich vlasy přestávají padat a začínají růst nové. Pro vypadávání vlasů je léčebný protokol ReMag® plus ReMyte®.

Vypadávání vlasů, hormonální nerovnováha a strava chudá na živiny

Otázka: Moje vlasy vypadávají hodně. Kartáč na vlasy je plný vlasů, když se češu. Někdy vypadávají sami o sobě, když sedím v práci, na večeři, atd. Můj doktor říká, že je to DHT. ( DHT je dihydrotestosteron.) Může s tím pomoci hořčík? Může to zastavit padání vlasů? Jsou to hormony? Je to změna života? A také jak mohu zastavit návaly horka?

Dr. Deanová: I když tato žena nenapsala svůj věk, zdá se, že je ve věku menopauzy a ztrácí vlasy. Její lékař řekl: „Je to DHT.“ Co o tom říkám a je to zajímavé, protože se to týká hormonální výzvy a endokrinní poruchy, kterou ženy nazývají PCOS („polycystický ovariální syndrom“). Teď mluvím o trojici štítná žláza, nadledviny a pohlavní hormony. Ve štítné žláze je to Hashimotova hypertyreóza. V nadledvinách je to oslabující nebo oslabená funkce. Víte, únava nadledvin / vyhoření nadledvin. Ale v pohlavních hormonech, obvykle jen říkám, "PMS, menopauza, perimenopauza." Ale já jsem opravdu nevěnovala dostatečnou pozornost PCOS.

Co se děje při PCOS, a tím se dostanu k vypadávání vlasů je, že PCOS je nedostatek progesteronu a relativní nadbytek estrogenu. Základním nedostatkovým hormonem v PCOS je progesteron. Progesteron vytváří kortizol. Je to jako předchůdce kortizolu, což je stresový hormon produkovaný nadledvinami. Takže, když jste pod velkým stresem nebo chronickým stresem, používáte svůj progesteron, aby se přeměnil na kortizol, a pak jak jsem již řekla mnohokrát a mnoho z vás možná ví, kortizol zvyšuje břišní tuk. To je místo, kde se kumuluje glukóza a mění se na tuk. Takže je tu spousta věcí, které se dějí při PCOS a je to fascinující.

Takže s PCOS je nízký progesteron. S chronickým stresem je progesteron přeměněn na kortizol. Takže stres snižuje progesteron. Progesteron je samozřejmě nutný pro stabilizaci Vašeho časného těhotenství, takže je zde vaše neplodnost a potrat spojený s PCOS.

Pokud jde o vypadávání vlasů u žen, zvýšený inzulín stimuluje produkci testosteronu. Zvýšený inzulín se stane, když jíte hodně nezdravého jídla a cukru. Pokud budete jíst cukry, zvýší se vám inzulín a testosteron a to způsobí ztrátu vlasů a růst ochlupení na špatných místech, někdy i akné na zádech.

Co je zajímavé na PCOS jsou cysty na vaječnících, kde se každý měsíc uvolňuje vajíčko. Pokud je zde nesprávná rovnováha hormonů, vajíčka se zadržují a zůstávají tam jako cysty. Máte tento neuvěřitelný začarovaný kruh. Kdo ví, kde začíná? Pokud s ním chcete skončit, tak se vyhněte cukrům a jednoduchým sacharidům, protože si chcete udržet inzulín na uzdě.

Pojďme znovu. Inzulín je schopen stimulovat produkci testosteronu a zároveň tyto vysoké hladiny inzulínu inhibují pohlavní hormony vázající globulin (předpokládá, že se váže na volný testosteron, který může jít kdekoli v těle a spouštět symptomy). Pak přijdeme k DHT, o němž mluvil její lékař. DHT vzniká z testosteronu. Ten se rozpadne na DHT, a zřejmě DHT je faktorem při vypadávání vlasů, protože se DHT váže na receptory ve vlasových folikulech v pokožce hlavy, zmenšuje je, a "udusí je." Pokud máte dostatek globulinu vázajícího pohlavní hormony, navážete svůj testosteron, a ten se nepřevede na DHT. Pokud budete jíst sladkosti a nezdravou stravu, inhibujete tento globulin vázající se na pohlavní hormony nadbytkem inzulínu.

Takhle je tělo složité. Všechno způsobuje všechno. Co je frustrující, že lékaři říkají: „Tento lék udělá jednu malou věc a pak bude všechno v pořádku.“ Nic takového v těle nefunguje. Říkám, že PCOS je dalším příkladem totálního zhroucení těla.

Co můžu dělat?

Dieta obsahující přírodní fyto-estrogeny ve vaší stravě - cizrna, kukuřice, čočka, fazole, luštěniny a lněná semena zvyšují globulin, který váže testosteron.

Samozřejmě je tu také hořčík. Nízké hladiny hořečnatých iontů a vysoké poměry vápníku a hořčíku jsou přímo spojeny s inzulinovou rezistencí. Inzulín je nezbytný k otevření buněk glukóze, ale pouze v případě, že buňky mají dostatečné množství hořčíku. Pokud inzulín nemůže pracovat, protože není dostatek hořčíku, bude tělo stále vysílat poptávku po inzulínu a jeho hladiny budou vyšší a vyšší, ve snaze dostat cukry do buněk. Hořčík je tedy nezbytný pro správnou funkci inzulínu.

Se změnou vašeho nutričního plánu a doplněním minerálů ReMag® a ReMyte® existuje velká naděje, že můžete znovu podpořit zdravý růst vlasů.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality