Deset věcí, které oslabují imunitní systém

Deset věcí, které oslabují imunitní systém

Ve světle se zdraví imunitního systému dostalo do popředí mysli mnoho lidí. Každý chce vědět: „Jak mohu udržovat silný imunitní systém, který bude méně náchylný k infekci?“

Náš imunitní systém je pradávný a úžasně složitý systém - konstruovaný tak, aby udržoval naše těla funkční po celou dobu a zvládal výzvy, které představují cizí útočníci.

Náš moderní, pohodlně naložený svět však pro naši hlavní linii obrany představil řadu nových výzev.

Zde je 10 běžně se vyskytujících narušitelů imunity. Držet se dál od nich může být dobrá rada. Zajistíte si tak to, že váš imunitní systém bude mít všechny zdroje, které potřebuje k vaší ochraně.

1. Stres, úzkost, panika

Když jsme ve stresu, naše těla říkají nervovým systémům a stresovým hormonům, že je čas jednat. Náš hypothalamus informuje nadledvinky, aby produkovaly více hormonů, adrenalin a také kortizol a uvolňovaly je do krevního řečiště. Pokusy, kde je adrenalin podáván intravenózně, ukazují, že snižuje hořčík i vápník, draslík a sodík. To dokazuje, že když jste ve stresovém stavu a vyplavujete adrenalin, spalujete také hořčík.

A protože studie zjistily, že hořčík má silný vztah k imunitnímu systému, měli bychom se postarat o obnovení hladiny hořčíku v těle, aby imunitní systém fungoval správně.

2. Nedostatečný spánek

Podle National Sleep Foundation vám více spánku pravděpodobně nepomůže vyhnout se nemoci, chybějící hodiny spánku mohou oslabit váš imunitní systém, čímž budete více náchylní k infekci.

3. Přerůstání kvasinek Candida

Přerůstání kvasinek je hlavní příčinou, která potlačuje imunitu, protože kvasinky produkují 178 různých kvasinkových toxinů, které musí být po uvolnění z těla odstraněny.

Celý systém, kterým tělo vylučuje kvasinkové toxiny, spotřebovává živiny a odebírá energii jiným funkcím těla, zejména imunitnímu systému.

Začněte tím, že odstraníte potraviny, které živí kvasinky (např. ovoce s vysokým obsahem cukru, cukr, zrna obsahující lepek, kofein).

4. Rychlé občerstvení a nezdravé jídlo

Podle průzkumu z Německa imunitní systém reaguje podobně jako na bakteriální infekci na stravu z rychlého občerstvení s vysokým obsahem tuků a kalorií. A tato hyperreaktivita může přetrvávat dlouho po přechodu na zdravou stravu. Proto čím dříve jsou tyto potraviny vyloučeny, tím lépe.

5. Potraviny na bázi GMO

Geneticky modifikované organismy zatěžují imunitní systém. Náš imunitní systém se po tisíce roků neustále vyvíjel. Když sníme geneticky modifikovanou stravu, nerozpozná imunitní systém nové „geneticky modifikované“ částice a v důsledku toho je identifikuje jako cizí a spustí imunitní odpověď.

Zdrojem mnoha rostlinných olejů - kukuřice, sója, bavlna, palmový olej, řepka, světlice, atd. - jsou vysoce geneticky modifikované potraviny. Tyto oleje se vyskytují v mnoha zpracovaných potravinách, proto si v seznamu složek dávejte pozor.

(V EU se GMO plodiny používají hlavně pro krmení hospodářských zvířat, v omezené míře i v potravinách)

6. Potraviny obsahující MSG (glutamát sodný)

Výzkum ukazuje, že konzumace potravin obsahujících MSG může způsobit nežádoucí změny ve vašem brzlíku a slezině, které jsou klíčovými hráči ve vaší imunitní funkci. (Jak váš brzlík, tak vaše slezina vytvářejí lymfocyty, které odstraňují cizí útočníky; vaše slezina také vytváří protilátky, které vám pomáhají udržovat zdraví.)

7. Limonády

Chemikálie v nealkoholických nápojích mohou působit na střevní bakterie. To je problematické, protože mezi imunitním systémem těla a bakteriemi ve střevě je mnoho interakcí.

Nedávná studie zkoumající vliv limonád na střevní bakterie zjistila, že jejich konzumace může způsobit poškození mikrobiomu. Trávicí a střevní trakt je naplněn dobrými bakteriemi, které udržují tělo zdravé.

8. Přehnaný příjem kofeinu

Když je kofein konzumován s mírou, až do množství 400 mg kofeinu (zhruba 3 - 4 šálky vařené kávy), může mít některé pozitivní účinky na zánět a antioxidanty v kávě mohou dokonce pomoci předcházet některým rakovinám, srdečním onemocněním, cukrovce, osteoporóze a neurologickým onemocněním.

Příliš mnoho kofeinu však může snížit schopnost našeho imunitního systému bojovat s infekcemi a odstranit poškozené nebo abnormální buňky. Studie také ukazují, že ženy a muži, kteří pijí velké množství kofeinu, uvolňují vyšší hladiny kortizolu, stresového hormonu, v reakci na fyzický a duševní stres.

9. Kouření

Kouření potlačuje imunitní buňky. Cigaretový kouř obsahuje více než 4 000 toxinů, z nichž většina může dráždit nebo zabíjet buňky v těle. Kouření mění počet různých imunitních buněk a zhoršuje fungování ostatních. Může dokonce obrátit imunitní systém proti vlastním buňkám těla.

V důsledku těchto změn kuřáky častěji postihuje několik typů infekčních chorob, včetně infekcí dýchacích cest, chřipky a dokonce i onemocnění dásní. Když kuřáci přestanou, jejich imunita se začne zlepšovat do 30 dnů.

10. Alkohol

Existuje významný důkaz, že alkohol narušuje funkci imunitního systému. Tato narušení mohou narušit schopnost těla bránit se před infekcí.

Alkohol mění počet a relativní hojnost mikrobů ve střevním mikrobiomu, což je rozsáhlá komunita mikroorganismů ve střevě, která napomáhá normální funkci střev. Tyto organismy ovlivňují zrání a funkci imunitního systému. Alkohol narušuje komunikaci mezi těmito organismy a střevním imunitním systémem.

Co můžeš udělat

Kromě toho, že se vyhnete výše uvedeným 10 položkám, můžete také doplnit minerály, které váš imunitní systém potřebuje, pro optimální funkci.

Doporučuji tyto 3 produkty, které spolupracují synergicky na podpoře struktury a funkce imunitního systému.

ReMyte Minerální roztok - který obsahuje zinek, selen a 10 dalších minerálů v perfektním poměru.
ReAline Vitamín-B Plus - Není to jen zinek a selen, které pomáhají imunitnímu systému, ale také kombinace všech 12 minerálů v ReMyte, plus methionin v ReAline, který podporuje produkci glutathionu, což je velmi důležité pro strukturu a funkci imunitního systému.
ReMag – hořčík - v neposlední řadě je stabilizovaný pikoiontový hořčík v ReMagu zodpovědný za více než 300 klíčových enzymatických procesů v těle.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality