Mám onemocnění ledvin. Mohu používat hořčík?

Mám onemocnění ledvin. Mohu používat hořčík?

Jedna z nejžádanějších sekcí z mé knihy The Magnesium Miracle (2017) má název „Onemocnění ledvin“. Kde jsem uvedla: „Statistiky ukazují prudký nárůst onemocnění ledvin postihující jednoho z 10 dospělých Američanů.“

Takže dává smysl, že stále více lidí hledá alternativy ke zlepšení struktury a funkce ledvin.

Bude hořčík ubližovat mým ledvinám?

Již v roce 2013 jsem napsala článek „Onemocnění ledvin vyžaduje hořčík“ pro Natural News, kde jsem řekla:

Jednou z kontraindikací užívání hořčíku je selhání ledvin. Bohužel, veřejnost a mnoho lékařů si myslí, že to znamená, že hořčík by neměl užívat nikdo s jakýmkoliv stupněm onemocnění ledvin. To není pravda a vysvětlím proč.

Můj článek, "Kalcifikace ledvinových tepen způsobuje onemocnění ledvin," dává jednoduché vysvětlení, proč lékaři zakazují pacientům s ledvinovým onemocněním hořčík.

Je to proto, že pacienti s disfunkcí ledvin, kteří jsou na dialýze, mohou mít vysoké hladiny hořčíku, pokud dostanou hořčík do žíly. Tyto případy vedly k nežádoucí radě, že byste se měli vyhnout hořčíku, pokud máte jakoukoliv úroveň onemocnění ledvin.

V článku dále vysvětluji:

Lidé s onemocněním ledvin musí mít hořčík, ale musí být v biologicky dostupné formě. Pokud je biologicky dostupný a jde přímo do buněk, pak se v krvi nehromadí a ledviny se ho nesnaží eliminovat.

Ledviny potřebují hořčík

Teď jsem vás ujistila, že brát hořčík je bezpečné. Dovolte mi říct, proč je to nutné. V mém příspěvku „Kalcifikace ledvinových tepen způsobuje onemocnění ledvin“, diskutuji o problému kalcifikace renálních tepen a roli hořčíku při rozpouštění vápníku:

Další scénář se odehrává v ledvinách a močovém měchýři. Pokud je v ledvinách příliš mnoho vápníku a není dostatek hořčíku k jeho rozpuštění, mohou se vytvořit ledvinové kameny. Vápník uložený v celém močovém měchýři jej může zpevnit, snížit jeho kapacitu a vést k častému močení a úniku moči. Studie z roku 2015 potvrzuje úlohu hořčíku při rozpouštění krystalů vápníku při kalcifikaci tepen. Tato studie se zaměřila na kalcifikaci aortální chlopně v době, kdy došlo k velkému nárůstu onemocnění srdečních chlopní.

Kalcifikace ledvinových tepen je běžná u chronického onemocnění ledvin, ale byla zanedbávána, protože nemůže být léčena stenty nebo bypassem tepny, jako je tomu u kalcifikace koronární tepny a karotidy.

Jak mohu zlepšit zdraví ledvin?

Doporučuji zvážit použití přípravku ReMag k nasycení těla hořčíkem. V průběhu času bude vaše tělo používat hořčík k rozpuštění vápníku ve vašich tepnách.

Vzhledem k tomu, že onemocnění ledvin a diabetes často pochodují ruku v ruce, zvažte lowcarb dietu. Poukazuji na můj rozhovor s Dr. Jasonem Fungem, mezinárodně známým nefrologem, který navrhuje keto dietu s modifikovaným půstem pro zlepšení funkce slinivky a ledvin.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality