Nespavost - nedostatek hořčíku přes den může způsobit potíže v noci

Nespavost - nedostatek hořčíku přes den může způsobit potíže v noci

Spánek považujeme za samozřejmost - dokud s ním nemáme problémy! Neschopnost usnout nebo časté probouzení v noci je indikátorem nespavosti.

Protože různí lidé potřebují různé množství spánku, nespavost je definována kvalitou vašeho spánku a tím, jak se cítíte po spánku - ne počet hodin spánku nebo jak rychle usnete. I když trávíte osm hodin v posteli, pokud se během dne cítíte ospalí a unavení, můžete mít nespavost.

Nedostatek hořčíku jako příčina nespavosti

Existuje nespočet příčin nespavosti a mnoho z nich je způsobeno nedostatkem hořčíku. Ve skutečnosti většina lidí spotřebuje během stresujícího dne všechen hořčík, který má k dispozici, nebo hořčík získaný ze stravy. Pak v noci, kdy tělo potřebuje další hořčík k provedení základních biologických funkcí, tělo zůstává vzhůru a neklidné, protože vyžaduje ke spaní více hořčíku.

Nespavost je ve skutečnosti jedním z prvních příznaků, které mají být zmírněny doplňováním hořčíku a dokonce i lidé, kteří dobře spí, hlásí hlubší a uspokojivější spánek, když zásobí své tělo hořčíkem. V kruzích pravidelných uživatelů hořčíku se říká, že minerál je tak účinný, že pokud si člověk stěžuje, že mu hořčík nepomáhá spát, pak musí zvýšit dávku.

Co nám „krade“ hořčík?

Existuje dlouhý seznam „zlodějů“ hořčíku a příčin nespavosti, které jsou vzájemně propleteny - četné léky, kofein, alkohol, srdeční choroby, bušení srdce, noční nárůsty kortizolu, RLS (syndrom neklidných nohou), bolest, hormonální posuny, strach, stres, úzkost, pálení žáhy, zácpa, deprese, demence, ADHD, artritida a špatná regenerace.

Jak hořčík funguje?

Existuje mnoho studií o spánku, které potvrzují účinnost suplementace hořčíkem. Protože lékaři jsou zaplaveni farmaceutickými obchodními zástupci, nemusejí plýtvat časem na četbu publikovaného výzkumu o účinném doplňování hořčíku, takže jejich pacienti s větší pravděpodobností dostanou lék než účinný vysoce absorbovatelný hořčíkový produkt, který by zmírnil jejich nespavost. Pokud lékař doporučí produkt hořčíku, odkazuje na oxid hořečnatý, který může částečně fungovat, ale obvykle působí jako extrémní projímadlo a pacient často léčbu přerušuje. Naštěstí použití hořčíku ReMag tento problém řeší!

Jak nám hořčík pomáhá spát? Neklidné a napjaté svaly vám brání hlubokému spánku. Napětí ve svalech vás dělají velmi ostražitými a podrážděnými. V tomto stavu vás probudí jakýkoli hluk nebo dokonce aktivní sen. Hořčík uvolňuje napjaté, křečovité svaly, takže můžete dosáhnout hlubšího spánku.

Existuje mnoho dalších mechanismů hlubokého spánku, pro které tělo vyžaduje hořčík:

GABA je hlavní inhibiční neurotransmiter centrální nervové soustavy, a proto aktivace GABA receptorů prohlubuje spánek. Hořčík zvyšuje účinky GABA.

Výzkum v oblasti hořčíku a spánku ukazuje, že doplněk hořčíku dokáže zvrátit neuroendokrinní a spánkové změny EEG související s věkem.

Suplementace hořčíkem zlepšuje příznaky nedostatku hořčíku a zánětlivý stres u starších dospělých (nad padesát jedna let) se špatným spánkem.

Hořčík snižuje odezvu srdeční frekvence na sympatickou nervovou stimulaci, na cvičení a na problémy se spánkem.

Dvě studie ukázaly, že chronická deprivace spánku snižuje intracelulární hořčík, zvyšuje srdeční frekvenci a zvyšuje plazmatické katecholaminy.

Další studie zjistily, že dietní nedostatek hořčíku snižuje melatonin v plazmě u potkanů.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality