Nejčastější dotazy týkající se hořčíku

Nejčastější dotazy týkající se hořčíku

Suplementace hořčíkem může být prospěšná pro každého jednotlivce. Hořčík je obecně považován za bezpečný a je životně důležitým makronutrientem mnoha systémů těla.

Jak zjistím, zda potřebuji doplněk hořčíku?

Vzhledem k tomu, že téměř 75% Američanů nedostává doporučené množství hořčíku každý den, měli byste zvážit možnost, že nemáte dostatečné množství. Příčiny nedostatku hořčíku se liší, ale mnoho lidí nedostává dostatečné množství tohoto životně důležitého minerálu skrz jejich stravu.

Nedostatek dostatečného množství hořčíku po dlouhou dobu může vést k hypomagneziemii, která je spojena s několika chronickými nemocemi, včetně diabetu, křehnutí kostí a celiakie.

Jediným způsobem, jak zjistit, zda trpíte nedostatkem hořčíku, je krevní test. Většina lidí však může určit, zda má dostatek hořčíku na základě vyhodnocení jejich příznaků.

Pokud trpíte následujícími onemocněními, můžete mít nedostatek hořčíku:

 • Svalové křeče / záškuby
 • Deprese
 • Migrény
 • Nespavost
 • Úzkost
 • Osteoporóza
 • Svalová slabost
 • Únava
 • Astma
 • Vysoký krevní tlak
 • Nepravidelný srdeční tep

Zatímco většina těchto příznaků nemusí být více než každodenní překážkou, nepravidelný srdeční rytmus nebo arytmie může vést k vážnějším komplikacím. Tento stav zvyšuje šanci na cévní mozkovou příhodu nebo srdeční selhání, proto je důležité, abyste se poradili se svým lékařem, pokud se u vás vyskytne.

Ale nejprve, co je přesně hořčík? Protože tento prvek pomáhá tvořit každou buňku ve vašem těle, víme, že je nezbytný pro vaši pohodu. Vaše tělo neustále pracuje na udržení hladin hořčíku, které mohou snadno vést k vyčerpání. Ve skutečnosti se hořčík používá ve více než třech stech biochemických reakcích ve vašem těle. Je životně důležitý pro nervové funkce, funkce svalů, regulaci srdečního rytmu a udržení silných kostí.

Dr. Carolyn Deanová objevila řadu onemocnění a stavů, které mohou být způsobeny nedostatkem hořčíku, takže existuje velká šance, že nedostatek hořčíku může také způsobit vaše zdravotní problémy.

Mezi fakty o hořčíku, které sdílíme, se dozvíte, jak používat tento životně důležitý prvek k obnovení zdraví vašeho těla. Budeme diskutovat o tom, jak může hořčík pomoci se spánkem, svalovými křečemi, migrénami a dalšími. Nakonec byste měli lépe porozumět tomu, co může hořčík dělat a zda je pro vás ta správná volba.

Pomáhá vám hořčík spát?

To je jedna z nejčastějších otázek týkajících se hořčíku, protože nedostatek hořčíku je spojen s vysokou úrovní stresu, obtížemi s uvolněním a větší úzkostí, což jsou hlavní důvody, proč mají lidé problémy se spánkem. V malé studii byl hořčík pro spánek používán u 43 starších dospělých. Z těch, kteří si doplněk vzali, většina usnula rychleji a také více času trávila spaním.

Další studie ukázala, že syndrom neklidných nohou lze zvládnout pomocí doplňků hořčíku, což je další důvod, proč někteří lidé mají problémy se spánkem. Zdá se, že správné množství hořčíku způsobuje relaxaci a pomáhá lidem využít přirozené rytmy spánku pro lepší odpočinek.

Pomáhá hořčík při svalových křečích?

Harvard Health uvádí, že křeče mohou nastat, když se svaly nemohou uvolnit, což může být způsobeno nedostatkem hořčíku. Přestože se neprovádělo mnoho studií o používání hořčíku pro svalové křeče, víme, že tento prvek je nezbytný pro regulaci svalových kontrakcí a jejich uvolnění. Pokud je v těle nerovnováha, bylo by přirozeně obtížnější, aby svaly fungovaly podle plánu, což by vedlo ke křečím.

Někteří lidé během spánku trpí křečemi nohou, ale nejvíce zranitelnými jsou těhotné ženy a starší lidé. V obou situacích je možné, že užívání hořčíku může zmírnit bolest a nepohodlí svalových křečí.

Je hořčík dobrý pro váš mozek?

Hořčík hraje zásadní roli v nervosvalovém vedení a přenosu nervů. Je také spojen s ochranou před nadměrným nabuzením, které vede k smrti neuronálních buněk. Špičkoví zdravotničtí odborníci se domnívají, že nedostatek hořčíku může vést k mnoha neurologickým poruchám.

Existují silné údaje, které naznačují roli hořčíku při depresi a migréně, stejně jako prevenci mrtvice, zmírnění úzkosti a snížení chronické bolesti. Stále však probíhají studie, aby se zjistilo, zda je užívání hořčíku pro mozkovou funkčnost účinné při léčbě jiných neurologických stavů, jako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a epilepsie. Protože víme, jak důležitý je pro mozek hořčík, dává smysl, že doplňky by pomohly zmírnit mnoho neurologických problémů.

Pomáhá hořčík s migrénou?

Migréna je další stav, který je spojen s nedostatkem hořčíku. Jedna studie ukázala, že užívání hořčíku může dramaticky snížit bolest migrény. Navíc pravidelné užívání hořčíku může pomoci zastavit ataky, zejména pokud migréna souvisí s menstruací.

Užívání hořčíku na migrénu je bezpečnější metoda léčby než některé léky na předpis, které mohou způsobit závažné vedlejší účinky. Pokud těmito bolestmi hlavy pravidelně trpíte, je možné, že bojujete s nedostatkem hořčíku. Přidání potravin bohatých na hořčík do vaší stravy a použití doplňku ReMag® může být přesně to, co potřebujete.

Může hořčík pomoci s bolestí nervů?

Studie ukazují, že hořčík je životně důležitý pro prevenci centrální senzibilizace a přecitlivělosti na bolest, protože funguje mezi napěťově řízenými NMDA receptory. Hořčík je pravidelně studován u pacientů s chronickou a akutní bolestí a v mnoha případech se prokázal jako účinný. Tento prvek může nejen zmírnit bolest, ale vykazuje výhody také pro neuropatickou bolest, postherpetickou neuralgii, periferní neuropatii indukovanou chemoterapií a diabetickou neuropatii.

Kromě toho, hořčík pro nervovou bolest je prospěšný pro bolesti hlavy a jiné formy zvládání bolesti. Když provedeme více studií, lépe pochopíme, jak tento prvek funguje jako analgetický adjuvant.

Pomáhá hořčík proti stresu?

Vztahy mezi hořčíkem a stresem jsou ohromující. Nedostatek hořčíku je spojen s vyšší úrovní stresu. Hypomagneziemie je navíc spojena s fibromyalgií, audiogenním stresem, fyzickým stresem, fotocitlivými bolestmi hlavy a syndromem chronické únavy.

Vzhledem k tomu, že hořčík hraje zásadní roli v adrenergních, serotonergních a glutamatergických neurotransmiterových systémech, mělo by smysl, že by jeho nedostatek mohl způsobit další problémy. Hořčík je také potřebný k vyvážení mnoha neurohormonů, které mohou při nerovnováze způsobit stres. Pro zlepšení pohody stresových cest v těle a vyvažování míry stresu může být prospěšné přidávat potraviny bohaté na hořčík nebo doplněk stravy.

Jaké jsou výhody doplňků hořčíku?

Bylo by nereálné je zde všechny popsat, protože je hořčík potřebný pro více než 300 tělesných reakcí. Doplňky hořčíku byly studovány pro řadu onemocnění a stavů, kde často vykazují přínos pro pacienty. Například jedna studie ukazuje, že hořčík přesouvá krevní cukr do svalů a pomáhá odstraňovat laktát, čímž se předchází svalovým křečím a bolestem během cvičení.

Další studie odhaluje, že užívání hořčíku při depresi může být prospěšné, pokud je způsobena jeho nedostatkem. Může také snižovat krevní tlak, pomáhat při chronickém zánětu, předcházet migrénám a zlepšit inzulínovou senzitivitu. Jak se provádí více studií, je zřejmé, že přínosy hořčíku budou i nadále přibývat.

Jaké jsou vedlejší účinky příliš mnoho hořčíku?

Stejně jako u jakéhokoli doplňku stravy je jednou z nejdůležitějších otázek týkajících se hořčíku to, co se stane, když se užije příliš mnoho. Zatímco prvek je obecně dobře tolerován většinou zdravých dospělých, existují některé možné vedlejší účinky magnézia, které jsou často spojeny s jeho projímavými účinky. Naštěstí byl formulován roztok hořčíku ReMag a bylo prokázáno, že má projímavý účinek jen v ojedinělých případech.

Podle Dr. Carolyn Dean existuje několik kontraindikací při suplementaci hořčíkem:

Selhání ledvin. Při selhání ledvin je nemožné vyloučit přebytečný hořčík ledvinami.

Myasthenia gravis. Intravenózní podání může zvýraznit relaxaci svalů a kolaps dýchacích svalů.

Příliš nízká srdeční frekvence. Pomalé srdeční frekvence mohou být ještě pomalejší, protože hořčík uvolňuje srdce. Pomalé srdeční frekvence často vyžadují umělý kardiostimulátor.

Střevní obstrukce. Hlavní cestou vylučování orálního hořčíku jsou střeva.

Přestože je většina těchto stavů nepravděpodobná, je vždy moudré hovořit se zdravotnickým pracovníkem dříve, než začnete užívat jakékoli doplňky stravy, zejména pokud jste těhotná, kojíte nebo užíváte jiné léky.

Kolik hořčíku byste měli vzít, pokud dodržujete nízkosacharidové stravování?

Ačkoli je to jedna z konkrétnějších otázek týkajících se hořčíku, je to stále důležitá otázka. Na ketogenní stravě je obtížné získat dostatek hořčíku, protože mnoho potravin bohatých na hořčík, jako je ovoce a fazole, má vysoký obsah sacharidů, a dokonce i zelenina je zakázána. Z tohoto důvodu se mnoho lidí ptá: „Kolik hořčíku bych měl vzít při keto?“ Doporučuje se, aby většina lidí během keto stravy užívala mezi 200 a 400 mg hořčíku denně.

Nízké hladiny hořčíku při keto dietě mohou způsobit:

 • Bušení srdce
 • Svalové křeče
 • Problémy se spánkem
 • Nízký krevní tlak
 • Bolesti hlavy
 • Úzkost
 • Nevolnost

Pokud jste na keto dietě, abyste snížili pravděpodobnost diabetu 2. typu, studie prokazují, že suplementace hořčíkem může tomuto procesu také pomoci. V této studii bylo po dvacet let sledováno 4 000 lidí. U osob s nejvyšším příjmem hořčíku byla o 47% menší pravděpodobnost vzniku diabetu.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality