Nedostatek hořčíku - plíživá zdravotní krize

Nedostatek hořčíku - plíživá zdravotní krize

Kurděje jsou nedostatek vitaminu C a léčí se tím, že se jí ovoce nebo doplněk vitaminu C. Všichni víme, jak důležitý je vitamin C, ale zřejmě je aktivní pouze jako kofaktor v osmi enzymech v těle. Ve srovnání s tím je hořčík 100krát silnější, protože je zodpovědný za aktivitu 700-800 enzymových procesů! Lékaři a veřejnost ho však buď ignorují, nebo ho používají jako projímadlo!

Nedostatek hořčíku je veřejná zdravotní krize epických rozměrů. Dosud jsem identifikovala minimálně 65 problémů z nedostatku hořčíku. Žádná jiná vládní agentura, univerzita, zdravotní klinika ani lékař se nepřiblížily k odhalování a dokumentování těchto skutečností.

Problémy z nedostatku hořčíku:

1. Pálení žáhy. Spazmus dolního jícnového svěrače v místě spojení žaludku může ponechat svěrač otevřený, což způsobuje reflux kyseliny, gastroezofageální reflux (GERD) nebo pálení žáhy. Hořčík uvolňuje křeče jícnu.

2. Adrenální únava. Únava nadledvin následuje po chronickém stresu, úzkosti a záchvatech paniky a zdá se, že se v posledních letech vyskytuje v epidemických poměrech. Adrenalin, noradrenalin a kortizol (zvýšený v chronickém stresu) vyčerpávají hořčík. Stres způsobuje nadbytečnou eliminaci hořčíku močí, další ztrátu hořčíku. „Stres“ je takové přepracované slovo, ale každý den trpíme fyzickým, emocionálním a mentálním stresem a každý kousek vyčerpává hořčík.

3. Alzheimerova choroba. Hořčík blokuje zánět způsobený nevhodným ukládáním vápníku a jiných těžkých kovů do mozkových buněk. Hořčík chrání i před vznikem zánětu, chrání buněčné iontové kanály a neumožňuje vstup těžkých kovů.

4. Angína pectoris. Bolest anginy pectoris je způsobena těžkými křečemi v srdečním svalu, které jsou způsobeny nedostatkem hořčíku. Srdeční komory mají nejvyšší hladiny hořčíku v celém těle; Proto je hořčík tak důležitý pro funkci srdce.

5.Úzkost a záchvaty paniky. Když nadledviny již nejsou chráněny dostatečným množstvím hořčíku, jsou stresové hormony boje nebo útěku - adrenalin a noradrenalin mnohem snadněji uvolňovány do oběhu. Když vstoupí do oběhu, způsobí rychlý puls, vysoký krevní tlak a bušení srdce. Čím méně máte hořčíku, tím je přehnanější adrenalinová reakce. Hořčík zklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí a snižuje tepovou frekvenci, pomáhá snižovat úzkost a záchvaty paniky.

6. Artritida. Hořčík může pomoci rozpustit vápník, který se hromadí v kloubech. Může také léčit bolest a zánět artritidy jako bezpečná náhražka léků proti bolesti.

7. Astma. Produkce histaminu a bronchiální spazmy (v hladkých svalech průduškového průduchu) se zvyšují v důsledku nedostatku hořčíku.

8. Ateroskleróza s ložisky vápníku. Hořčík je nezbytný k tomu, aby pomohl rozpustit vápník a udržet ho rozpuštěný v krevním oběhu. Hořčík spolu s vitamínem K2 napomáhá k zabudovávání vápníku do kostí, kam patří.

9. Krevní sraženiny. Hořčík nepůsobí jako lék na ředění krve. Místo toho zabraňuje nahromadění vápníku, který spouští sraženiny. Hořčík přirozeně vyvažuje faktory srážení v krvi.

10. Střevní onemocnění. Nedostatek hořčíku zpomaluje peristaltiku střev, způsobuje zácpu, což může vést k toxicitě a symptomům kolitidy, mikroskopické kolitidy, IBS, divertikulitidě a Crohnově chorobě.

11. Poruchy mozku. Téma tak obsáhlé, e se o něm dočtete více v mých knihách.

12. Bruxismus (skřípání zubů). Až 80% případů bruxismu nastane během spánku a váš zubař může být první, kdo si všimne, že vaše zuby jsou postupně opotřebované. Bruxismus souvisí se sevřením svalů čelistí během dne a je obvykle spojován se stresem nebo úzkostí. Jakékoliv svalové napětí může být výsledkem nedostatku hořčíku.

13. Zvýšení hladiny cholesterolu. Když jsem byla v polovině 70. let na lékařské fakultě, normální hladiny cholesterolu byly považovány za přibližně 245 mg / dL. V prvním vydání časopisu The Magnesium Miracle jsem uvedla „normální“ hodnotu cholesterolu v alopatické medicíně v rozsahu 180–220 mg / dL. Lékaři nyní poukazují na to, že hladina cholesterolu by měla být nižší než 200 mg / dL (5,2 mmol / l). Nezdá se, že by lékaři věděli, že hořčík, vázaný na ATP (Mg2 + -ATP), je kontrolním faktorem pro enzym omezující rychlost v sekvenci biosyntézy cholesterolu, na kterou se zaměřují statinová farmaceutická léčiva. Hořčík je tedy zodpovědný za přirozené zpomalení aktivity HMG-CoA reduktázy, pokud je cholesterol přítomen v dostatečném množství.

14. Chronický únavový syndrom (CFS). Je pozoruhodné, jak hořčík může lidem pomoci zvýšit jejich energii a dostat se zpět do života. Stále nevíme, co způsobuje CFS, ale v mé diskusi o interakci mezi vápníkem a hořčíkem se domnívám, zda nadbytek vápníku a nedostatek hořčíku by mohly být základní příčinou mitochondriální dysfunkce, kterou mnozí odborníci z oblasti přírodních léčiv mohou nazvat syndrom chronické únavy a jiných chronických onemocnění.

15. Cystitida. Nedostatek hořčíku způsobuje křeče v močovém měchýři, což může způsobit časté chybné vyšetření moči jako infekci močového měchýře. Nedostatek hořčíku může také umožnit hromadění vápníku ve sliznici močového měchýře a močové trubice, což způsobuje podráždění, které napodobuje cystitidu.

16. Deprese. Serotonin, neurotransmiter, který zvyšuje náladu, závisí na hořčíku. Je potřebný pro jeho produkci a funkci a při výrobě v mozku nebo ve střevech. Dopamin, neurotransmiter, který pomáhá kontrolovat pocit odměny a centra potěšení, využívá hořčík v několika krocích ve své biochemické dráze. Mozek s nedostatkem hořčíku je také náchylnější k alergenům a cizím látkám, které v některých případech mohou způsobit příznaky podobné duševnímu onemocnění.

17. Detoxikace. Hořčík má zásadní význam pro odstranění toxických látek a těžkých kovů, jako je rtuť, hliník a olovo z buněk. Hořčík je kofaktorem jak produkce glutathionu, tak funkce detoxikačních drah P450 v játrech.

18. Diabetes. Hořčík je nezbytný pro výrobu a vylučování inzulínu, usnadňuje metabolismus sacharidů a umožňuje inzulínu přenášet glukózu do buněk. V opačném případě se glukóza a inzulín hromadí v krvi, což způsobuje různé typy poškození tkáně. Tyrosin kináza, enzym, který umožňuje vstup glukózy do buňky (spolu s inzulínem), je závislý na hořčíku. Sedm z deseti enzymů potřebných k metabolizaci glukózy v procesu zvaném glykolýza jsou také závislé na hořčíku. Všechny tyto faktory znamenají, že hořčík pomáhá překonávat inzulinovou rezistenci.

19. Únava. Pacienti s nedostatkem hořčíku obvykle trpí únavou, protože stovky enzymových systémů jsou nedostatečně funkční. Nejdůležitějším faktorem při výrobě energie je ATP, který musí být vázán na hořčíkový iont, aby byl biologicky aktivní. Mg2 + -ATP je produkován v Krebsově cyklu, který vyžaduje hořčík v šesti z jeho osmi kroků. Krebsův cyklus začíná použitím pyruvátu z cyklu glykolýzy a funguje výhradně v mitochondriích.

20. Bolesti hlavy. Svalové napětí a křeče ve svalech krku a hlavy mohou být zmírněny terapií hořčíkem. Hořčík může být aplikován buď lokálně nebo orálně.

21. Onemocnění srdce. Srdce, konkrétně levá komora, má nejvyšší množství hořčíku v celém těle. Nedostatek hořčíku je běžný u lidí s onemocněním srdce a užívání hořčíku může toto riziko snížit. IV hořčík může zabránit poškození srdečního svalu a srdeční arytmii, pokud je podáván na počátku srdečního infarktu. Většina léků používaných při léčbě srdečních onemocnění odvádí hořčík z těla.

22. Hypertenze. Při nedostatečném množství hořčíku a příliš velkém množství vápníku mohou hladké svaly stahovat cévy do křeče a způsobit vysoký krevní tlak. Pokud je cholesterol zvýšen, což může být také způsobeno nedostatkem hořčíku, cholesterol se může vázat na vápník, což způsobuje aterosklerózu v cévách a zhoršování vysokého krevního tlaku.

23. Hypoglykémie. Hořčík reguluje produkci inzulínu, takže není uvolněno příliš velké množství, což by způsobilo náhlý pokles hladiny cukru v krvi, což má za následek příznaky nízké hladiny cukru v krvi.

24. Trávení. Žaludeční protonová pumpa, která okyseluje obsah žaludku pro správné trávení, závisí na hořčíku.

25. Zánět. Většina společností zabývajících se léky nyní zahrnuje zánět a ne cholesterol jako příčinu srdečních onemocnění. Nevědí, co způsobuje zánět, ale to jim nezabrání v produkci léků, které by ho potlačovaly. Drogové společnosti neuznávají, že vápník je extrémně prozánětlivý a hořčík je velmi protizánětlivý. Celá zánětlivá kaskáda (která zahrnuje látku P, interleukiny, faktor nekrózy nádorů, chemokiny a cytokiny) eskaluje, když je hořčík nedostatečný. Pointa je, že zánět je vyvolán nedostatkem hořčíku a relativním přebytkem vápníku.

26. Nespavost. Hořčík uvolňuje svalové napětí, které může zabránit klidnému spánku. Produkce melatoninu regulující spánek je také narušena bez dostatečného množství hořčíku. Hořčík je tak účinný jako pomoc při spaní, že pokud někdo užívá hořčík a jeho spánek se nezlepší, říkám: „Vezměte více hořčíku“.

27. Syndrom dráždivého tračníku. V mé knize IBS for Dummies popisuji význam hořčíku při léčbě bolesti a křečí u IBS.

28. Onemocnění ledvin. Nedostatek hořčíku přispívá k aterosklerotickému selhání ledvin, protože vápník se v renálních tepnách hromadí. Nedostatek hořčíku vede k abnormálním hladinám lipidů a ke zhoršení kontroly hladiny cukru v krvi u pacientů po transplantaci ledvin. Je důležité, aby pacienti s poruchami ledvin dostávali ReMag, stabilizovaný iontový hořčík, který se vstřebává přímo do buněk, a proto se v krvi nehromadí, což způsobuje nerovnováhu elektrolytů a poruchy rytmu.

29. Ledvinové kameny. Ve svých knihách mám uvedeny důkazy o schopnosti hořčíku předcházet a léčit ledvinové kameny, zvláště při kombinaci s partnerem, vitaminem B6.

30. Migréna. Nedostatek serotoninu může vést k migrénovým bolestem hlavy a depresi. Serotonin závisí na hořčíku pro správnou rovnováhu. Také drobné krevní sraženiny mohou blokovat kapiláry v mozku, což vede k migrénám. Hořčík zabraňuje tomu, aby vápník způsoboval nevhodné srážení krve. Je dobře známo, že IV a orální hořčík mohou léčit a předcházet migrénovým bolestem hlavy.

31. Stav pohybového aparátu. Nedostatek hořčíku a relativní přebytek vápníku způsobí trvalé svalové kontrakce v jakékoliv svalové skupině v těle.

Následující potíže pohybového aparátu jsou přístupné terapii hořčíkem:

 1. Svalové křeče nebo svalové křeče v jakémkoliv svalu těla

 2. Fibróza

 3. Fibromyalgie

 4. GI křeče (chronická bolest z nediagnostikovaných křečí může vést k nevhodné průzkumné operaci)

 5. Bolest hlavy

 6. Chronická bolest krku a zad

 7. Napnutí čelisti

 8. Nervové problémy: neuralgie, neuritida, neuropatie. Nedostatečný hořčík a relativní přebytek vápníku způsobí trvalé nervové excitace v jakýchkoliv nervových buňkách v těle.

Hořčík zmírňuje následující nervové poruchy, které se mohou objevit:

 1. Palčivá bolest, brnění

 2. Svalová slabost

 3. Necitlivost

 4. Paralýza

 5. Křeče a záchvaty

 6. Citlivost kůže

 7. Pnutí

 8. Vertigo

 9. Zmatenost

 10. Porodnické a gynekologické problémy.

Hořčík napomáhá předcházet nebo léčit následující:

 1. Premenstruační syndrom

 2. Dysmenorrhea (bolest křeče během menstruace)

 3. Neplodnost žen (zmírněním spazmu vejcovodů)

 4. Předčasné kontrakce (které mohou být vyvolány svalovými křečemi s nedostatkem hořčíku)

 5. Preeklampsie a eklampsie v těhotenství (retence tekutin, vysoký krevní tlak a záchvaty)

 6. Mozková obrna

 7. Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS)

 8. Mužská neplodnost (hořčík a zinek jsou přítomny ve významných množstvích ve zdravé spermatu)

 9. Osteoporóza. Nízký obsah hořčíku v přítomnosti zvýšeného vápníku, s vitaminem D nebo bez něj, spouští kaskádu událostí vedoucích ke ztrátě kostní hmoty.

 10. Parkinsonova choroba. Nedostatek dopaminu vede k Parkinsonově chorobě a hořčík je nezbytným kofaktorem při produkci dopaminu. Hořčík blokuje nervový zánět způsobený usazeninami vápníku v mozku.

 11. Raynaudův syndrom. Hořčík pomáhá uvolnit spastické cévy, které způsobují bolest a znecitlivění prstů.

 12. Sportovní zranění. Bolest, zánět, svalová křeč, svalové napětí a zjizvení mohou být léčeny hořčíkem.

 13. Sportovní využití. Hořčík redukuje nahromadění kyseliny mléčné a nahrazuje ztrátu hořčíku v potu, což by jinak mohlo mít za následek bolest po cvičení.

 14. Syndrom temporomandibulárního kloubu (TMJ). Tento kloub spojuje čelist k lícní kosti. Kloub může být podrážděný a zapálený v důsledku artritidy, nadměrného žvýkání dásní, poranění zubů nebo čelisti, nekompatibilitě zubů nebo čelisti, špatného držení těla, stresu a broušení zubů. Většina těchto faktorů je zhoršena nedostatkem hořčíku.

 15. Kousání jazyka. U osoby s nedostatkem hořčíku mohou svaly jazyka a svaly obložení vnitřku úst jít do křeče, zatímco osoba jí, což způsobuje, že zuby náhle a neúmyslně svírají jazyk nebo obložení vnitřku úst.

 16. Zubní kaz. Nedostatek hořčíku způsobuje nezdravou rovnováhu fosforu a vápníku ve slinách, což poškozuje zuby.

Pokud si Váš lékař neuvědomuje, že výše uvedených šedesát pět stavů může být způsobeno nedostatkem hořčíku a může být vyřešeno vhodnou suplementací hořčíku, dostanete léky. Naneštěstí drogy, jako jsou léky proti bolesti, diuretika, antibiotika a kortizon, dále snižují obsah hořčíku a dalších minerálů, což umožňuje, aby se symptomy zcela vymkly kontrole.

Kdo je ohrožen nedostatkem?

Nejčastěji kladené otázky týkající se hořčíku jsou „Jak mám vědět, jestli potřebuji více hořčíku?“ A „Měl bych užívat doplňky hořčíku?“ Dospěla jsem k závěru, že každý může těžit ze suplementace hořčíkem. Nedostatek zjistíte podle symptomů, a nebo speciálním krevním testem. Poznámka překladatele: Speciálním krevním testem, který je v ČR dostupný v laboratořích Spadia, kam si můžete zajít jako samoplátce. Jmenuje se hořčík v erytrocytech a cena je velmi příznivá.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality