Nedostatek hořčíku v mozku

Nedostatek hořčíku v mozku

Zvýšení příjmu hořčíku může být dobrou strategií pro zvýšení kognitivních schopností. Tento objev pochází z velkého výzkumu a spekulací, že nedostatečná hladina hořčíku by mohla narušit kognitivní funkce, což by vedlo k rychlejšímu zhoršení paměti u stárnoucích lidí.

To není vše! Výzkum nyní zjistil, že nedostatek hořčíku může přispět k mnoha zdravotním problémům v mozku, jako je deprese, úzkost, Alzheimerova choroba, nespavost, migréna a Parkinsonova choroba. Expert na hořčík Dr. Carolyn Deanová poskytla přesvědčivý výzkum a 600 lékařských a vědeckých odkazů ve svém nejnovějším vydání knihy The Magnesium Miracle 2017 Edition, z nichž mnohé přímo odkazují na funkci centrálního nervového systému.

Následující úryvky citující úlohu hořčíku ve funkci mozku a kognice, jsou převzaty z edice Magnesium Miracle, 2017:

Mrtvice

Populace v USA, která je nedostatečná v hořčíku, je vystavena většímu riziku mrtvice s těžkými komplikacemi po mrtvici. Tam může být špatné zotavení z poranění hlavy a eskalující neurologické poškození. Nedostatek hořčíku může zvýšit poškození neurotoxiny z obrovského množství chemikálií v našem ovzduší, potravinách a vodě.

Trauma mozku

Vyšší hladiny hořčíku jsou spojeny s lepším zotavením a hořčík vytvoří lepší léčivý výsledek. Síran hořečnatý významně snižuje edém mozku po poranění mozku a používá se k léčbě pacientů s těžkým TBI bez nežádoucích účinků. Toto je klíčová informace, kterou byste měli dát svému lékaři, pokud Vaše dítě utrpí úraz hlavy nebo se kterýkoli člen rodiny účastní dopravní nehody. Dobří neurochirurgové dávají hořčík všem svým pacientům.

Diuretika dehydrují mozek

Případová studie popisuje starší ženu, jejíž sérový hořčík je vyčerpaný kvůli diuretiku, užívanému na vysoký krevní tlak. Byla přijata do nemocnice s těžkou slabostí a rozvinula se u ní zjevná psychóza s paranoidními bludy. Po velkých intravenózních dávkách hořčíku její příznaky zmizely do 24 hodin. Její symptomy se však vrátily, protože dále užívá diuretikum. Lidé, kterým jsou předepsány diuretika, by se měli u svého lékaře domluvit na užívání nejméně 600 mg denně doplňkového hořčíku v rozdělených dávkách. Tímto způsobem se lze vyhnout mnoha vedlejším účinkům diuretik.

Stárnutí

Francouzský výzkumník hořčíku Dr. Pierre Delbet, který praktikoval na počátku 20. století, byl přesvědčen, že tkáně stárnoucího těla mají třikrát více vápníku než hořčíku. Věděl, že se vápník vysráží do tkání, které mají nedostatek hořčíku. Pozoroval toxicitu nadbytku vápníku ve varlatech, mozku a dalších tkáních a tvrdil téměř před stoletím, že nedostatek hořčíku hraje roli v senilitě.

Paměť

Hořčík by měl být povýšen na stimulant paměti. Konkrétní mozkové receptory důležité pro učení a paměť závisí na hořčíku. Výzkumníci popisují hořčík jako naprosto nezbytnou součást mozkomíšního moku, aby paměťové receptory zůstaly aktivní. Termín, který používají pro tuto aktivitu, interaktivitu a proměnlivost, je plasticita.

Strach

Jeden vědec zjistil, že "Jak jsme předpověděli naší teorií, zvýšení koncentrace hořčíku a snížení hladiny hluku v pozadí vedlo k největšímu zvýšení plasticity, jaké kdy bylo popsáno ve vědecké literatuře." V angličtině toto prohlášení jednoduše znamená, že hořčík snižuje fyzickou reakci na strach, což může být jen dobrá věc!

Léčba telomerů

Telomer je nezbytnou součástí chromozomů, které ovlivňují věk našich buněk. Telomery jsou uzávěry na koncích chromozomů, které je chrání před rozpadem nebo připojením k jinému chromozomu. Současný výzkum stárnutí je pevně svázán s telomerami. Nemělo by být žádné překvapení, že hořčík je pevně zabalen do telomeru. Ale skutečný šok je, jak málo výzkumníků se zaměřuje na zázrak hořčíku v ochraně telomer před rozpadáním. Místo toho, oni hledají léky nebo formulují drahé doplňky na záchranu telomerů - ignorují řešení, které je přímo před jejich očima.

Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba

Existuje důkaz, že nedostatek hořčíku může vyvolat nebo zhoršit Alzheimerovu chorobu a Parkinsonovu chorobu. Tyto stavy jsou neurologickým ekvivalentem srdečního onemocnění. Koneckonců, srdce i mozek jsou excitativní tkáně, které vydávají elektrickou energii a obě musí mít hořčík. Pro udržení plasticity synapsí je nezbytná adekvátní hladina hořčíku. Hořčík je zapotřebí pro stovky enzymů v mozkových buňkách, které řídí paměť a buněčné funkce.

Nízké hladiny hořčíku nemohou být diagnostikovány pouze laboratorními testy, varuje Dr. Carolyn Deanová. Nejběžnější test hořčíku, test hořčíku v séru, není přesný obraz hořčíku ve vašich tkáních. Spoléhat se pouze na krevní testy a ne na příznaky může vést k nesprávné diagnóze. Pokud se potýkáte s příznaky nedostatku hořčíku, doporučujeme denní podávání přípravku ReMag®.

VŠECHNY hořčíky přechází hematoencefalickou bariéru, takže získávání vysoce absorbovatelného, koncentrovaného hořčíku, který nezpůsobuje projímavý účinek, je nejefektivnějším způsobem, jak dosáhnout úrovně nasycení, a ReMag® to dělá lépe než jakákoliv tabletka nebo prášek na trhu.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality