Léčba vysokého cholesterolu

Léčba vysokého cholesterolu

Vysoký cholesterol znamená vyšší než přijatelné hladiny toho, co je známé jako „špatný“ cholesterol v těle. Příliš vysoká hladina LDL cholesterolu – neboli lipoproteinového cholesterolu s nízkou hustotou – je spojována s kardiovaskulárním onemocněním a zužováním a kornatěním tepen, což může vést k infarktu, angíně pectoris, ischemické chorobě srdeční a mrtvici.

Jsou léky na cholesterol bezpečné?

Lidem, u kterých byla diagnostikována jakákoli forma kardiovaskulárního onemocnění (KVO), nebo těm, jejichž anamnéza je vystavuje riziku rozvoje KVO, mohou být předepsány statiny.

Doktorka Carolyn Deanová tvrdí, že statiny neprodlužují délku života uživatelů a mohou být nebezpečné, přičemž u mnoha pacientů se objevují vedlejší účinky. Dr. Deanová doporučuje dietní a doplňkový protokol, který zahrnuje užívání hořčíku místo statinů, aby se zabránilo riziku KVO. Hořčík byl nazýván přírodním statinem, protože spolupracuje s enzymem, který produkuje cholesterol, aby jej udržoval v rovnováze, místo aby byl tento enzym narušován statiny.

Zpráva American Heart Association (AHA) o bezpečnosti statinů

American Heart Association vydala zprávu o bezpečnosti statinů v prosinci 2018. Tato zpráva dospěla k závěru, že ačkoli existují rizika spojená s užíváním statinů, přínosy léčby tato rizika převažují. U většiny pacientů, kterým jsou doporučovány statiny, snížené kardiovaskulární riziko převažuje nad obavami o bezpečnost. S výjimkou, kdy vedlejší účinky zahrnují autoimunitní nekrotizující myositidu, nově diagnostikovaný diabetes mellitus a hemoragickou cévní mozkovou příhodu, lze všechny nežádoucí účinky statinů rychle a snadno zvrátit přerušením léčby. Na druhou stranu může KVO způsobit ischemickou mozkovou příhodu, která může vést k nevratnému poškození mozku nebo srdce a dokonce ke smrti, uvádí zpráva.

Cholesterol

Cílem léčby statiny je snížení hladiny LDL cholesterolu u pacientů s KVO nebo ohrožených KVO. Dr. Carolyn Deanová tvrdí, že stále existuje nedostatek vědeckých informací potvrzujících cholesterol jako hlavní příčinu srdečních chorob nebo jiných kardiovaskulárních onemocnění. Cholesterol je nezbytný pro tvorbu hormonů a ochranu mozkových buněk lipidovou vrstvou a poškození enzymu, který tvoří cholesterol, může vést ke ztrátě libida a k demenci.

Odhaduje se, že v současnosti celosvětově užívá statiny 200 milionů lidí nebo více. Minimálně 10 % z těchto 200 milionů má vedlejší účinky. Některé zdroje odhadují, že toto číslo by se ve skutečnosti mohlo blížit 30 %. Dr. Deanová hovoří o potenciální nespolehlivosti informací od AHA s odkazem na skutečnost, že dva ze čtyř autorů mají silné vazby na farmaceutický průmysl.

Hořčík

Jedním z klíčových doporučení Dr. Carolyn Deanové je, aby pacienti, kteří jsou ohrožení kardiovaskulárními chorobami, užívali doplňky hořčíku ke snížení cholesterolu a poté vysadili statiny.

Hořčík je přírodní statin, který má mnoho zdravotních výhod, včetně pomoci udržovat zdravou hladinu cholesterolu. Cholesterol je v určitých hladinách nezbytný pro hormony a pro mozek. Různé typy doplňků hořčíku lze užívat ke kontrole cholesterolu, což pomáhá tělu vytvářet a udržovat cholesterol na optimálních úrovních. Doplňky hořčíku mohou léčit vysoký cholesterol tím, že zajistí, aby tělo cholesterol správně využívalo.

Alternativy statinů

Spolu s doplňky hořčíku existují různé alternativy k užívání statinů, které lze vyzkoušet, aby se zabránilo hromadění špatného cholesterolu. Patří mezi ně změny směrem ke zdravější stravě, udržování zdravé hmotnosti a pravidelné cvičení. Zastavení nebo omezení příjmu alkoholu a odvyknutí kouření může také pomoci snížit hladinu LDL cholesterolu.

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality