Kvasinková infekce a nadváha

Kvasinková infekce a nadváha

Přírůstek hmotnosti je běžným vedlejším účinkem syndromu kvasinkové infekce. Přebytek hladových kvasinek ve střevech vás může nutit toužit po sacharidech a způsobit, že se budete přejídat a balit na sebe kila tuku. Způsobují také zánět, který zadržuje tekutinu a může způsobit, že se budete cítit oteklí, opuchlí a nafouknutí.

Naštěstí, ve většině případů, když se zbavíte přebytečných kvasinek, nadváha odejde spolu s nimi. Zde je příběh, který se stal jedné mé pacientce.

Příběh Susan

Susan, stejně jako mnoho moderních žen, měla více životních rolí – byla manželkou, matkou dvou dětí a pracovala jako spisovatelka na volné noze. Bylo mi hned na první schůzce jasné, že Susan má na sebe málo času. I na schůzku v mé kanceláři přišla pozdě a celá uspěchaná.

Po konzultaci jsem řekla Susan, že náš rozhovor trval hodinu. Mám dojem, že to byla první hodina odpočinku, kterou měla za celý den. Susan se viditelně uvolnila a prohlédla si, jak vypadá. Zasténala a omluvila se za svůj neupravený vzhled. Řekla, že práce doma jako spisovatelka jí ušetřilo hodiny cestování, ale někdy zapomněla, že za okny je skutečný svět.

Řekla, že se to všechno změní.

Jejím cílem bylo ztratit třicet kilo nadváhy a byla přesvědčena, že tím se všechno změní. Susan měla nadváhu a byla bledá, možná z toho, že byla po celý den uzavřená v interiérech, ale její pleť byla také pastovitá, nafouklá. Nemohla jsem najít žádný důkaz o záři života, který by jí svítil z kůže a v jejích očích nebyli žádné jiskry. Vypadala poražená, ale stále vzdorná. Když řekla, že se to všechno změní, viděla jsem, že je odhodlaná, a já jsem se s ní spojila s touto jiskrou a udělala jsem svůj vlastní pakt, abych ji podpořila tak, jak jsem byla schopná. Od útlého věku jsem měla schopnost vidět a spojit se s vnitřní krásou člověka.

Jak se rozvíjel Susanin příběh, byla jsem si jistá, že projde metamorfózou krásy jako motýl, kterou jsem viděla u mnoha mých pacientů. Po delší spolupráci se stala úplně novou osobou.

Ale na začátku to byla osoba, která přede mnou mluvila o tom, že má špatné období; nemyslela si, že je v depresi, ale její lékař doporučil antidepresiva, která odmítla. Tady to bylo zase, ten vzdor, odhodlání převzít odpovědnost za své zdraví a nespoléhat se na léky. Toto míchání možností a odhodlání je nejdůležitější složkou receptu na změnu.

Susan se možná vyhnula antidepresivům, ale léky bylo něco, co dobře znala, protože v posledních třech letech užívala často antibiotika pro infekce dutin, deset let brala antikoncepci a pravidelně každý rok kortizolové inhalace kvůli alergiím. Řekla mi, že její problém s váhou začal po jedné z léčených infekcí.

Susan mi automaticky vyjmenovala další symptomy. Měla časté bolesti hlavy a nachlazení a ke konci dne měla příznaky syndromu dráždivého tračníku a velkou únavu. Když jsem se zeptala na vaginitidu, řekla, že to občas po pohlavním styku má, ale vyhodila trochu sarkastickou poznámku o tom, kdo má na sex čas nebo energii. Netlačila jsem na ni, aby to rozvinula, ale na mém grafu jsem zaznamenala nízké libido.

Protože jsem jí dala čas, aby se vymluvila, Susan se osmělila a omluvila se za její postoj a řekla, že není vždycky taková cynická. Bývala nesmírně společenskou osobou, ale stala se antisociální a téměř samotářskou. Už nemohla jíst s přáteli, protože se bála jíst něco, co by jí způsobovalo nemoc, a prostě tam nechtěla sedět a stěžovat si na svůj stav.

Udělala jsem jí kompletní testy.

Její vyšetření neukazovalo nic neobvyklého. Ke své výšce měla nadváhu, ale kromě pastovité pleti, celkovému opuchu a retenci tekutin, tu bylo jen několik vnějších známek všech jejích vnitřních úzkostí. Vaginální výtěr byl poslán do laboratoře speciálně pro kulturu kvasinek a spolu s běžnými testy krve jsem poslala krev a sliny do speciální laboratoře, kde jsem testovala kvasinky, abnormální bakterie a potravinové alergie.

Susan ztratila čtyři kila během prvních dvou týdnů a dalších dvanáct během následujících tří měsíců. Jako bonus navíc, protože jsme se zaměřili na léčbu nejen její nadváhy, ale i na příčiny - kvasinky a infekce-její bolesti hlavy a střevní symptomy odcházely. Ze Susan se stal krásný, živý člověk, který vždycky číhal v pozadí, ale byl spoutaný kvasinkami.

Problematika kvasinek je tak individuální, že není možné učinit konkrétní doporučení. Rovnovážným bodem je uvědomění si, že vaše tělo chce zůstat zdravé a bude tak činit, pokud mu dáváte správné stavební kameny se správnou stravou, cvičením a životním postojem.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality