Je vám po hořčíku hůř?

Je vám po hořčíku hůř?

Jak jistě víte, považujeme hořčík za jeden z nejdůležitějších minerálů pro zachování dobrého zdraví. Bohužel někteří lidé jsou v tak špatném stavu, kdy jim hořčík může udělat ještě hůř. Pokud chcete používat hořčík v dávkách, které mají smysl tak musíte přemýšlet ještě nad dalšími faktory, které ovlivňují Vaše zdraví.

Dr Carolyn Dean – Máte slovo

Když lidé berou léky nebo doplňky, berou to s očekáváním, že se po nich budou cítit lépe. Ruku na srdce, víme, že v případě léků to není vždy pravda, ale co v případě doplňků?

Protože jsem velká propagátorka hořčíku, převážně mnou vyvinutého pikoiontického roztoku ReMag, který doporučuji mnoha lidem, tak se ke mně dostávají i zpětné reakce o tom, že se někteří lidé cítí hůř. Nebo mají příznaky, kterým nerozumí. Uvedu pro příklad: „Dobrý den! Mám zjevné příznaky nedostatku hořčíku – křeče, bolesti hlavy, bolesti svalů a bohužel po hořčíku se tyto projevy spíše zhoršují, než zlepšují, jediné co zmizelo, jsou stavy úzkosti. Používám hořčíkový olej a citrát hořečnatý, ale zatím nedokážu tolerovat více než 200-300 mg bez průjmu.

Asi u 1 ze 100 lidí může dojít k výskytu příznaků, kterým nerozumí. Pokud jde o vedlejší účinek- průjem, doporučuji přejít na můj produkt ReMag, protože je plně absorbován na buněčné úrovni a nemá laxativní účinek. Doporučuji také jeho sesterský produkt, ReMyte (multiminerál), receptura s 12 minerály, která je také plně absorbována do buněk a podporuje štítnou žlázu a nadledvinky.

Avšak u „citlivých“ lidí může i ReMag způsobit nečekané účinky nebo vyvolat podráždění střeva. Pokud jste chronicky unavení a v tom, čemu říkám Total Body Meltdown (začarovaný kruh špatného zdraví), budete se ze začátku pravděpodobně cítit hůř. Pokud je tomu tak, stačí snížit dávku a vzít méně ReMagu a pak pomalu zvyšovat! Dejte si třeba 5 nebo 10 kapek ReMagu do litru osolené vody a popíjejte ji celý den a pomalu dávku zvyšujte.

Níže je uvedeno 15 nejčastějších důvodů, proč se po užití hořčíku můžete cítit hůř nebo si myslíte, že se cítíte hůř.

Ve skutečnosti to není hořčík, který by vás zhoršoval, ale jen způsob, jakým ho berete nebo jiné věci, které užíváte nebo toxická zátěž kterou v sobě máte. Nic z toho neznamená, že hořčík je pro vás špatný. Můžete myslet na hořčík - a ReMag - jako na živinu, které bylo vaše tělo zbaveno a nyní ji zoufale potřebuje.

Je Vám po hořčíku hůř?

1. Neberete ho dostatečné množství

Vždy, když se lidé cítí hůř po nasazení hořčíku, jsem přesvědčena, že 700-800 enzymatických systémů, které vyžadují hořčík a dříve bez něj byli vyhaslé, jsou najednou spuštěny a chtějí víc! Jednoduše řečeno – suplementace hořčíku může znamenat zvýšenou poptávku po hořčíku v dalším období. Jakmile začne fungovat něco, co bylo vyhaslé a víme, že to funguje jen s hořčíkem, tak poptávka těla může být najednou mnohonásobná.

To neznamená, že budete zvyšovat dávky do nekonečna! Jednoho dne dorazíte do bodu nasycení Vašich skutečných potřeb hořčíku a budete schopni dávky snižovat.

2. Berete příliš mnoho

Můžete se také cítit po hořčíku ReMag hůř, pokud ho budete užívat příliš mnoho a příliš brzy navyšovat dávky. To se obvykle stává, když máte adrenální únavu a slabost z nedostatku hořčíku. Každý, kdo patří do kategorie unavených nebo vyčerpaných, musí začít velmi pomalu s jakýmkoliv doplňkem nebo lékem. Pokud si vezmete velkou dávku hořčíku ve stavu únavy tak v těle naskočí velké množství pochodů, které vyžadují energii nebo další živiny, které jsou vyčerpány. To může vést ke špatným pocitům, úzkostem nebo krátkodobým depresím. Začněte proto velmi pomalu a jak budete sílit, tak dávky přidávejte.

3. Máte nízký krevní tlak

Z dlouholetého nedostatku hořčíku a jiných minerálů vzniká adrenální únava. Možná jste slyšeli, že hořčík může snížit krevní tlak a pokud ho už máte nízký, tak bude ještě nižší. To co se děje ve stavu vyčerpání je to, že máte nedostatečně aktivní autonomní nervový systém vedoucí ke sníženému tlaku a oběhovým problémům. Zde je důležité začít s malou dávkou hořčíku a také dalších minerálů a doplňků, aby se tělo dostalo do rovnováhy.

(Pozn. překladatele - V tomto případě se velmi osvědčilo současně používat lékořicový čaj, nebo adaptogenní byliny, jako je ženšen, kozinec nebo ashwagandha.)

4. Berete léky na srdce

Jak se Váš zdravotní stav zlepšuje, tak se Vaše léky stávají „toxické.“ To proto, že je už nemusíte potřebovat. Poraďte se s lékařem o tom, že používáte hořčík k léčbě zdravotních komplikací a chcete snížit Vaše léky (v ČR zřejmě velmi nereálná myšlenka diskuze s lékařem). Například magnesium pomáhá snižovat krevní tlak. Pokud budete pokračovat v užívání magnesia a léků na tlak současně, může se tlak snížit moc. Jednoduše se dostanete do stavu, kdy léky už nepotřebujete a to je dobře. Budete zdraví.

5. Užíváte fluoridované léky

Fluorid na sebe váže hořčík, takže i když ho berete, tak jste stále ve stavu nedostatku, mezi tyto léky patří některé léky na uklidnění, proti bolesti a na vysoký cholesterol.

6. Užíváte doplňky s jódem

Jód může v některých případech urychlovat metabolismus a způsobovat bušení srdce, které nemá nic společného s hořčíkem. Lidé, kteří užívají jód, aniž by měli dostatek hořčíku a selenu, se mohou dokonce potýkat s toxicitou jódu. Vždy je potřeba mít komplexní minerální program. Pro tuto situaci se nejlépe hodí můj multiminerální přípravek ReMyte spolu s mořskou solí pro komplexní remineralizaci. Jednoduše dejte ReMag, ReMyte a čtvrt až půl lžičky mořské soli do litru vody a popíjejte po celý den.

7. Berete příliš mnoho vitaminu D

Pojďme se podívat na to, co se stane. Budete se cítit skvěle na hořčíku a pak začnete mít příznaky nedostatku hořčíku po podání doplňku s vysokou dávkou vitaminu D. Hořčík je nutný k přeměně vitaminu D z neaktivní formy na aktivní formu a pro mnoho dalších akci v metabolismu vitamínu D. To znamená, že pokud budete brát extrémně vysoké dávky vitamínu D, které doporučuje mnoho poradců, ale i lidí, kteří by se k jakémukoliv doporučování neměli vůbec dostat, můžete jednoduše spadnout zpět do nedostatku hořčíku a nebudete vůbec vědět, jak se to stalo a proč je Vám zle. Za velkou dávku vitamínu D v doplňku se počítá cokoliv nad 1000-2000 iu denně.

8. Užíváte příliš mnoho vápníku

Vápník snižuje vstřebávání hořčíku a může být nebezpečný, protože je příčinou srdečních onemocnění u žen. Nedoporučuji užívat jiný vápník než mnou vyvinutý ReCalcia, který je perfektně vstřebatelný a stačí malá dávka okolo 300-600mg.

9. Berete hořčík a jste dehydratováni

Příčinou dehydratace je většinou nedostatek dalších minerálů a stopových prvků. Zvažte používání kvalitní mořské soli do každé vody, kterou pijete.

10. Hořčík se dostává do Vašich buněk a detoxikuje chemikálie a těžké kovy

Někdy to můžete cítit jako léčebnou reakci. Příznaky mohou být zvýšení bolesti svalů, bolesti kloubů a dokonce i kožní vyrážky. To je důvod, proč začít s ReMagem pomalu a přidávat postupně jak se buňky detoxikují a pracují efektivněji.

11. Máte dráždivý tračník nebo střevní problémy

Magnesium způsobuje uvolnění svalů a to může způsobit průjem. Pokud už máte s průjmem problémy, mohou být horší. Také detoxikace těžkých kovů (bod 10) může způsobit průjem, protože je tělo prostě nechce.

12. Berete nevhodné formy hořčíku, opět doporučuji vysoce vstřebatelný hořčík ReMag.

13. Užíváte vysoké dávky hořčíku a nemáte dostatek vápníku ve vaší stravě

Mluvím o potřebě vyvážit hořčík s vápníkem. Poměr mezi nimi může být zhruba 1:1, přičemž vápník nebereme v doplňku ale jen ze stravy. Nicméně mnoho lidí je v dnešní době na dietě bez mléčných výrobků a bohužel mají nedostatek vápníku. Pokud držíte bezmléčnou dietu jen kvůli intoleranci laktózy tak zkuste jogurt nebo kefír. Pokud nesnášíte mléčné výrobky celkově tak používejte kostní vývary. Pokud nechcete sledovat obsah vápníku ve stravě, tak použijte přípravek ReCalcia.

14. Užíváte léky na štítnou žlázu a najednou cítíte, že máte příznaky předávkování (zvýšený tep, pocit horka, hyperaktivita)

Hořčík může „probudit“ Váši štítnou žlázu a ta začne vyrábět opět vlastní hormony a Vy nebudete už nadále potřebovat léky. Najděte si zkušeného lékaře a zkuste s jeho spoluprácí léky pomalu vysadit. Totéž může způsobit i přípravek ReMyte, který doporučuji k optimalizaci funkce štítné žlázy - obsahuje 12 minerálů, které štítnou žlázu podporují.

15. Váš imunitní systém sílí a pokouší se vyhnat z těla kvasinky.

Pokud máte přerůstání kvasinek a váš nově aktivovaný imunitní systém se je snaží dostat pod kontrolu, můžete zažít herx reakci -vymírání některých kvasinek. Může se u vás objevit vyrážka, svědění kůže, svědění uší, potažený jazyk, změny pohybů střev nebo vaginitida. Přečtěte si prosím mou knihu ReSet The Yeast Connection, kde se dozvíte, jak implementovat můj protokol Yeast Detox Protocol.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality