Jak používat vitamin D podle doktorky Deanové

Jak používat vitamin D podle doktorky Deanové

Vitamín D v doplňku stravy může být dvousečná zbraň. Vitamíny a minerály musejí být v rovnováze. Jak to udělat si přečtěte v tomto článku od doktorky Deanové.

Je vitamín D nebezpečný?

Možná vám bylo řečeno, abyste užívali vysokou dávku vitaminu D. To však může narušit rovnováhu vitamínů a minerálů ve vašem těle.

Jedním z nejnebezpečnějších narušení je vyčerpání hořčíku – který je vyžadován v těle ve více než 1 000 chemických reakcích. Nedostatek hořčíku je zodpovědný za více než 65 různých zdravotních potíží. Nestojí za to riskovat.

Mnoho lékařů doporučuje extrémně vysoké dávky vitaminu D, například 50 000 IU. Dokonce i vysoké dávky, jako je 5 000 - 10 000 IU, vyčerpávají hořčík. Netrvá dlouho a toto dávkování může vést k nedostatku hořčíku a příznakům, které přináší, včetně: - svalové slabosti, křečí, chvění - bolestí hlavy - únavy a nedostatku energie - poruch spánku, úzkosti, poruch koordinace - nízkého krevní tlaku / poruch oběhu - bolesti kostí a kloubů, snížené kostní hmoty - bušení srdce

Tyto potíže jsou příznaky nedostatku vitaminu D. Mohou však být způsobeny nedostatkem hořčíku způsobeným vysokou dávkou vitamínu D bez dostatečného množství hořčíku. Pak nemůže vitamín D správně fungovat.

Hořčík reguluje vitamin D

Zdá se, že enzymy, které aktivují vitamín D, vyžadují hořčík. Ještě horší je, že nedostatek hořčíku může zastavit schopnost těla používat vitamin D. Proto při užívání vitaminu D vřele doporučuji suplementaci hořčíkem.

Hořčík je tak důležitý pro metabolismus vitamínu D! Hodnoty hořčíku v těle mohou být při výrobě aktivního vitamínu D účinnější, než vysoké hodnoty vitamínu D. Nemusíte užívat více vitaminu D, potřebujete jen více hořčíku, abyste aktivovali vitamin D v těle!

Je toho mnohem více...

Lidé užívající hořčík a vitamín K2 s vitamínem D mají tendenci mít vyšší hladiny vitamínu D než ti, kteří užívají jen vitamín D.

Sečteno a podtrženo: Pokud budete brát vitamín D, nezapomeňte užívat 600-1 200 mg hořčíku denně.

POZNÁMKA: Hladiny vitaminu D v krvi od 40 do 60 ng / ml chrání vaše zdraví. Takže stojí za to vzít si vitamín D a hořčík dohromady.

Aloha, Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality