Hormony štítné žlázy, nadledvinky, inzulín a pohlavní hormony - vše, co potřebujete vědět

Hormony štítné žlázy, nadledvinky, inzulín a pohlavní hormony - vše, co potřebujete vědět

Pohled doktorky Carolyn Deanové na rovnováhu hormonů. Nepotřebujete žádné zázračné pilulky ani byliny nebo hormonální terapii, stačí správná strava, životní styl a dostatek minerálů a vitamínů.

Hormony štítné žlázy, nadledvinky, inzulín a pohlavní hormony – vše, co potřebujete vědět

Hormonální systém je obrovský, ale pro účely našeho tématu se zaměříme na ty systémy, které jsou regulovány prostřednictvím nadledvinek, štítné žlázy a slinivky.

Hormony

Hormony jsou chemičtí poslové, kteří cestují krevním oběhem do tkání a orgánů, aby jim pomohly dělat svou práci. Řeknou vašemu tělu, co a kdy dělat a jak dlouho. Hormony pracují pomalu, dlouhodobě a ovlivňují mnoho procesů, včetně růstu kostí, metabolismu, nálady, sexuální funkce a reprodukce. Když jsou vaše hormony správně vyvážené, máte stabilní buněčné prostředí, ve kterém budete fungovat, ale nerovnováha může celý systém narušit.

Co se týče osy štítné žlázy, nadledvin a slinivky, probíhá mezi odborníky v oboru přírodní medicíny pokračující debata o tom, co je na prvním místě a co léčit jako první. Doktorka Deanová na to má vlastní názor - hlavní příčina velkého narušení hormonů spočívá v nedostatku minerálů a napadení kandidózou (kvasinkami).

Přemýšlejte o tom na minutu - pokud máte problémy se štítnou žlázou, únavou nadledvin, hormonální nerovnováhou nebo inzulínovou rezistencí, je před vámi jasná cesta k uzdravení. Je pravděpodobné, že při správné remineralizaci může váš systém znovu získat rovnováhu a vyrovnanost.

Rovnováha štítné žlázy a nadledvinek

V komunitě alternativních lékařů je velký zmatek ohledně práce s hormonální nerovnováhou, která se odehrává mezi štítnou žlázou a nadledvinami. Například mnoho populárních a uznávaných lékařů uvádí:

„Většina pacientů s Hashimotovým syndromem a hypotyreózou bude mít přírůstek na váze, reflux jícnu, nedostatek živin, anémii, děravé střevo, střevní alergie a adrenální nedostatečnost. Mohou být také pozorovány symptomy zhoršeného trávení, malabsorpce živin, úzkosti, chronické únavy a alergie.

Konvenční medicína se dívá na každý systém těla pouze jako na samostatnou kategorii a nezabývá se schopností štítné žlázy produkovat hormon štítné žlázy a neuznává, že Hashimoto je více než pouhá hypotyreóza.“

Zatímco mnoho lékařů souhlasí s tím, že nejčastějšími příčinami hormonální nerovnováhy jsou špatná strava, intenzivní emoční stres, chronický zánět a nedostatek vitamínů nebo minerálů, obvykle se nepokoušejí hlouběji položit další otázku: jaké nedostatky způsobují zánět a nedostatečně aktivní štítnou žlázu a jaká strava způsobuje problém?

Hormony a minerály

Zkoumání úlohy minerálních látek při tvorbě hormonů je zásadním krokem k vyřešení těchto nerovnováh, který Dr. Deanová důkladně prozkoumala. Jakmile pochopíte, že hormony jsou chemickými posly, pak má smysl, že pokud samotní chemičtí poslové nedostanou zprávu, kterou poskytují minerály a vitamíny, nemohou správně vykonávat svou práci.

Léčba únavy nadledvin začíná sodíkem, který je životně důležitý pro správnou funkci nadledvin. Pokud jsou vaše nadledviny slabé nebo oslabené, nastává vyčerpání, nízký krevní tlak a pocit chronického stresu, dochází ke kombinované depleci sodíku a hořčíku. Pokud začnete užívat velké dávky hořčíku bez náhrady sodíku, můžete se cítit ještě hůř. Dr. Deanová doporučuje v každé litru pitné vody ¼ lžičky mořské soli.

Strava a nadledvinky

Nejlepší strava pro nadledvinky je nízkosacharidová strava, která vylučuje cukr, pšenici a mléčné výrobky, aby omezila zánět celého těla, který produkují kvasinky. Špatná strava plná rafinovaných cukrů, pšenice s vysokým obsahem lepku a zpracovaných mléčných potravin podporuje kvasinky. Strava, antibiotika a kortizol způsobený akutním a chronickým emočním stresem způsobují nadměrný růst kvasinek.

V životním cyklu je kvasinkami produkováno 178 různých toxinů. Tyto toxiny jsou absorbovány do krevního řečiště a vedou k chronickému zánětlivému stavu, který může způsobit artritidu, chronickou únavu a bolest. Hořčík a molybden pomáhají detoxikovat toxiny kvasinek. Některé toxiny kvasinek mohou přímo blokovat funkci štítné žlázy a případně i funkci nadledvin. Nejlepší protizánětlivé činidlo, které má tělo k dispozici, je hořčík. Když je hořčík vyčerpán, symptomy únavy nadledvinek přetrvávají beze změny.

Nadledvinky jsou podporovány komplexem vitamínu C z přirozených potravin, jako je Whole C ReSet a komplexem vitamínů B, jako je ReAline.

Léčba odpočinkem

Dalším důležitým aspektem zotavení nadledvinek je čelit příčině vašeho stresu, odstranit ji a odpočívat. Přetížení lze vyrovnat správnou formou odpočinku a regenerace. Dr. Deanová to nazývá „fáze léčebného nicnedělání“. Prosím, nemyslete si, že můžete "tvrdě bojovat proti adrenální únavě". To je to nejhorší, co můžete udělat. K úplnému zotavení budete možná potřebovat 8–10 hodin spánku a zdřímnutí po obědě. Je nesmírně důležité starat se o vaše nadledvinky, protože jsou zodpovědné za produkci více než 50 hormonů, které jsou nezbytné pro správnou funkci těla.

Extra spánek, odpočinek, mořská sůl a vysoká dávka hořčíku pomáhají zmírnit únavu nadledvinek. ReMyte také podporuje nadledvinky a řeší problémy pankreatu a štítné žlázy. Dalším požadavkem pro výrobu vlastních hormonů jsou správně fungující enzymové systémy. A víme, že pro správnou funkci enzymatických systémů potřebujete spoustu biologicky dostupného hořčíku.

Hormonální terapie

Někteří odborníci naznačují, že pro opravu nadledvin musíte užívat DHEA a pregnenolon, ale Dr. Deanová má několik jednoduchých návrhů. Místo toho, abychom okamžitě skočili na hormonální terapii, použijeme vhodné stavební kameny k výrobě vlastních hormonů. Například transdermální hořčík v ReMag Lotion, bude stimulovat DHEA receptory. Potřebujete cholesterol, abyste mohli vyrábět hormony jako je např. pregnenolon, také potřebujete dobré tuky, jako je olivový olej a kokosový olej.

Nedostatečně aktivní štítná žláza, jako jeden ze spouštěčů únavy nadledvinek, má svůj vlastní seznam příčin, které zahrnují blokádu receptoru štítné žlázy kvůli kvasinkovým toxinům. Takže strava pro nedostatečně aktivní štítnou žlázu je stejná jako u únavy nadledvin - vyhněte se cukru, pšenici a mléčným výrobkům a zahajte proces remineralizace vašeho těla. Vaše štítná žláza potřebuje 9 minerálů k výrobě hormonu štítné žlázy. Všechny jsou v ReMyte: jód, selen, hořčík, mangan, molybden, bór, měď, chrom a zinek.

Pohlavní hormony jsou také podporovány minerály a správnou funkcí štítné žlázy a nadledvin. Stimulace DHEA transdermálním hořčíkem bude stimulovat produkci estrogenu, progesteronu a testosteronu.

Opět inzulínová rezistence

Nakonec trochu o inzulínu. Inzulín je produkován slinivkou a často uslyšíte člověka se špatnou funkcí štítné žlázy a nadledvin, že trpí také inzulínovou rezistencí! Chronicky zvýšené hladiny kortizolu z nadledvinového stresu způsobí necitlivost na inzulínové receptory. To v podstatě znamená, že když se inzulín váže na buněčné receptory, aby umožnil vstup glukózy (krevního cukru) do buňky, receptory nemusí reagovat, což ponechává cukr v krevním řečišti. Pamatujte, že přebytečný cukr se přemění na tuk a uloží se hlavně kolem břicha, boků a stehen.

Řešením Dr. Deanové je důkladné spoléhání se na minerální a nutriční stavební kameny, které vyrovnávají hormonální systémy. Hořčík a 12 minerálů nalezených v ReMyte včetně zinku, selenu a chrómu hrají důležitou roli při regulaci produkce a rovnováhy inzulínu.

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality