Hořčík pomáhá s problémy se stárnutím - část 3

Hořčík pomáhá s problémy se stárnutím - část 3

Závěrečná část i s typy pro lepší životní styl a zdravější stárnutí.

Pokračování prvního a druhého dílu o vztahu hořčíku a stárnutí.

Ve svém článku „Telomery touží po hořčíku“ cituji ze své knihy a chválím práci Dr. Burtona a Bella Altura, protože odborně definují důležitost hořčíku ve všech aspektech života, včetně stárnutí.

Na co se zaměřuje alopatická medicína? Článek z dubna 2018 na Yahoo se zabývá údajným průlomem v medicíně „Enzym ovlivňující stárnutí, dekódována rakovina“.

Vědci zřejmě strávili 20 let mapováním enzymu nazývaného telomeráza, který opravuje hroty chromozomů (nazývaných telomery), aby se nerozpadly a nezhoršovaly se. Vědci byli nadšení. Říká se, že dekódování telomerázy by mohlo vést k lékům, které zpomalují nebo blokují proces stárnutí a vedou k nové léčbě rakoviny. Ale jako obvykle počítají kuřata dlouho předtím, než se vylíhnou.

Hrají si také s ohněm. Nedostatek telomerázy by mohl urychlit buněčnou smrt a naopak příliš mnoho telomerázy „podporuje nepříznivý růst buněk u většiny lidských rakovin.“ Vědci nevědí, jak ovládat vypínač pro telomerázu - pouze znají její genetickou sekvenci.

Dokud nemají skutečný průlom a opravdovou léčbu ke stabilizaci telomer, doporučuji vám přátelé hořčík! Uvedla jsem tento případ ve svém článku „Hořčík stabilizuje telomery“ v srpnu 2012. A tady je to, co říkám ve své knize:

Současný výzkum stárnutí je pevně svázán s telomerami. Jak stárneme, zoufale se snažíme najít způsoby, jak zůstat mladší. Výzkum zaměřený proti stárnutí je mnoho miliardový dolarový průmysl. A kromě faceliftů a Botoxu se hledání způsobu, jak chránit naše telomery, stalo výzkumem Svatého grálu dlouhověkosti.

Není překvapením, že hořčík je pevně obalen telomerami. Skutečný šok však spočívá v tom, že jen málo vědců se zaměřuje na zázrak hořčíku, který chrání telomery před rozpadáním. Místo toho hledají léky nebo formulují drahé doplňky k záchraně telomer - ignorují řešení, které je přímo před jejich očima.

Zkrácené telomery odpovídají mnoha stavům spojených se stárnutím, včetně srdečních chorob. Srdeční onemocnění je často produktem nedostatku hořčíku. Dva brilantní vědci zkoumající hořčík, Drs. Burton a Bella Altura, publikovali více než 1 000 vědeckých článků, většinu z nich o hořčíku. V roce 2014 se Altur zúčastnil průkopnické studie týkající se hořčíku a enzymu telomerázy.

Najděte si celý dokument online. V něm Altur popisuje 25 let svého výzkumu, který předznamenává tuto současnou studii. Dokument obsahuje diskusní část, která zvláště ukazuje, jak jsou telomery poškozeny řadou faktorů prostředí, které jsou všechny léčitelné, a lze jim zabránit dosažením terapeutických hladin hořčíku. Článek je podporován 142 odkazy a je tak skvělý, že jsem velmi nadšená a chci pro vás citovat každé jeho slovo.

Dovolte mi nejprve oznámit výsledky studie: V této studii na zvířatech byly zdravé krysy testovány na hladinu hořčíku. Zvířata byla poté rozdělena do dvou skupin. Jedna skupina jedla stravu se standardním množstvím hořčíku; druhé skupině bylo podáváno krmivo se sníženým obsahem hořčíku. Po 21 dnech hladiny telomerázy klesly významně o 70 až 88 procent ve skupině s nízkým obsahem hořčíku. Telomeráza měřená konkrétně v srdečních buňkách byla podobně snížena. Značky poškození volných radikálů DNA byly zvýšeny; volné radikály zkracují telomery.

Ve svém závěru Altur říká: „Věříme, že s ohledem na současnou zprávu a další práce, které nedávno vydaly naše laboratoře, by měl být dlouhodobý nedostatek hořčíku klasifikován jako další epigenetický mechanismus.

Epigenetický mechanismus znamená, že telomeráza není ovlivněna některým faktorem zděděným v našich genech a chromozomech, ale vnějším „přepínačem“. Ten vnější spínač je hořčík. Epigenetika je studium buněčných nebo genetických variací, které jsou výsledkem vnějších nebo environmentálních faktorů, které zapínají a vypínají geny a ovlivňují to, jak buňky exprimují geny. Je skvělou zprávou, že hořčík má schopnost pozitivně ovlivňovat geny a udržovat naše telomery tam, kde mají být - na konci chromozomů.

Zde jsou doporučení pro dlouhověkost, které uvádím ve své knize.

Řízení toxicity hliníku a těžkých kovů

 1. Používejte pouze filtrovanou vodu a ujistěte se, že filtr zaručuje odstranění hliníku.
 2. Pokyny pro příjem vody: Vypijte alespoň 2 litry vody denně. Přidejte mořskou sůl nebo himalájskou sůl: ¼ - ½ lžičky na každý litr pitné vody.
 3. Berte pravidelně všechny minerály a detoxikační produkty od mé firmy.
 4. Zkontrolujte štítky a vyhýbejte se antacidům obsahujícím hliník.
 5. Používejte přírodní antiperspiranty - bez hliníku.
 6. Vyvarujte se vaření v hliníkových nádobách.
 7. Nepijte ovocnou šťávu nebo nealkoholické nápoje uložené v hliníkových obalech.
 8. Nechte se zkontrolovat na onemocnění štítné žlázy a náležitě o ni pečujte.
 9. Použijte ReMyte, který poskytuje 9 minerálů potřebných pro produkci hormonů štítné žlázy.
 10. Zkontrolujte toxicitu těžkých kovů (hliník, rtuť, měď, olovo a železo) pomocí testování moči nebo analýzy vlasů.
 11. Provádějte šetrnou detoxikaci těžkých kovů. Doporučuji ReAline, který poskytuje prekurzory glutathionu a methylované vitamíny B.
 12. Vyvarujte se amalgámů nebo je nechte vyměnit zubařem vyškoleným v této problematice.
 13. Odstraňte všechny chemikálie z vašeho domu a blízkého okolí.
 14. Jezte biopotraviny.
 15. Cvičte.
 16. Choďte pravidelně do sauny.

Dietní rady pro dlouhověkost

Obecná doporučení týkající se stravy jsou následující:

 1. Nekonzumujte alkohol, kávu, bílý cukr, bílou mouku, lepek, smažená jídla, trans mastné kyseliny (nalezené v margarínu a v pečených, smažených a zpracovaných potravinách).
 2. Živočišná bílkovina: Organické: hovězí maso krmené trávou, kuřecí maso a vejce z volného výběhu, ryby (lovené ve volné vodě)
 3. Protein z mléčných výrobků: fermentované mléčné výrobky, sýr bez laktózy, náhrada náš ReStructure Meal (bez kaseinu, velmi nízkolaktózová syrovátka, hrachový a rýžový protein). Vegetariánská bílkovina: luštěniny, bezlepková zrna, ořechy, semena
 4. Zdravé sacharidy: syrová, vařená a kvašená zelenina a 2-3 kousky ovoce denně. Potraviny s vysokým obsahem vápníku jsou obvykle také bohaté na hořčík; zahrnují ořechy a semena, sardinky, pak choy, brokolici.
 5. Tuky a oleje: máslo, olivový olej, lněný olej, sezamový olej a kokosový olej.
 6. Terapeutická jídla zahrnují koriandr, česnek, cibuli, mořské řasy a zázvor, které pomáhají vázat a vylučovat těžké kovy.

Doplňky stravy pro dlouhověkost

ReMag: S ReMagem můžete dosáhnout terapeutického dávkování. Začněte s půl lžičkou (75 mg) a stoupejte až na 4-6 lžiček (400-900 mg) za den. Přidejte ReMag do litru vody a celý den popíjejte, abyste dosáhli plné absorpce.
ReMyte: minerální roztok: ½ lžičky třikrát denně nebo v litru vody s ReMagem a popíjejte přes den.

ReAline: 1 tobolka dvakrát denně (obsahuje: B1, B2, B6, methylfolaát, B12, L-methionin (prekurzor glutathionu) a L-taurin, který podporuje úbytek hmotnosti).

Vitamín C

Vitamin D3: 1 000 IU nebo 20 minut na slunci denně. Blue Ice Royal poskytuje vitamin A, D, K2 z fermentovaného oleje z tresčích jater a máslového oleje. Dávkování: 1 kapsle 2x denně.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality