Hořčík může změnit váš mozek

Hořčík může změnit váš mozek

Nedávno jsem četla knihy Dr. Normana Doidge - Mozek, který se mění a Způsoby léčení mozku. Chtěla jsem pomoci kamarádovi, aby si nastudoval mozková cvičení pro své dítě, které bylo označeno jako pomalý student. Jsou to skvělé knihy, které poskytují spoustu naděje, ale byla jsem docela zklamaná, že tam není žádná zmínka o hořčíku.

Je smutné, že neurovědy se vyhýbají živinám - zvláště když je hořčík nejdůležitějším činitelem mozkové plasticity všech dob! Stará pravda říká, že vědec energicky hájí své právo být neznalý téměř ve všem kromě své specializace. Ještě horší je, že se jedná o průkopnické vědce, kteří často museli bojovat proti současnému stavu ve svém oboru, aby přišli s pozoruhodnými průlomy. Myslíte si, že mají otevřenou mysl, ale bohužel omezují svou otevřenost na vlastní obor.

Totéž se děje v každé lékařské specializaci. Neustále mluvím o moderní medicíně a její nevraživosti k alternativní medicíně a výživě. V důsledku toho miliony lidí trpí nedostatkem zdravotní péče, i když je zde výzkum, který dokazuje, že živiny jako je hořčík, fungují.

Existuje výzkum z roku 2004, který povyšuje hořčík na pozici zesilovače paměti:

Konkrétní mozkové receptory důležité pro učení a paměť závisí na hořčíku. Vědci popisují hořčík jako naprosto nezbytnou součást mozkomíšního moku, která zajistí, že tyto receptory a paměťové receptory zůstanou aktivní.

Termín, který používají pro tuto aktivitu, interaktivitu a proměnlivost, je plasticita. Možná si nemyslíte, že plastický mozek je dobrá věc, ale je to ztráta plasticity v oblasti mozku zodpovědná za ukládání krátkodobých vzpomínek, které způsobují zapomínání u starších lidí.

Hořčík pomáhá při otevírání mozkových receptorů důležitým informacím a zároveň jim umožňuje ignorovat šum pozadí. Vědci byli svými nálezy zcela zasaženi a dospěli k závěru: „Jak předpovídá naše teorie, zvyšování koncentrace hořčíku a snižování hladiny hluku na pozadí vedlo k největšímu zvýšení plasticity, jaké kdy bylo popsáno ve vědecké literatuře.“

Studie z roku 2011, „Účinky zvýšení hladiny hořčíku v mozku na podmíněné strachy, strachové odumírání a synaptickou plasticitu v infralimbickém prefrontálním kortexu a laterální amygdale,“ dochází k závěru, že „zvýšení hořčíku v mozku může být novým přístupem ke zvýšení synaptické plasticity v regionálním prostředí, specifickým způsobem vedoucím ke zvýšení účinnosti odumírání bez zvýšení nebo zhoršení tvorby paměti strachu.“

V lidové řeči to jednoduše znamená, že hořčík snižuje fyzickou reakci na strach, což může být jedině dobrá věc! Myslela jsem, že budu mít větší štěstí s knihou o řešení Alzheimera od lékaře Loma Linda, která podporuje výživu a životní styl v prevenci a léčbě Alzheimerovy choroby. Ale přečetla jsem si knihu a vůbec se v ní o hořčíku nic nepíše.

Doporučuji vám, abyste si přečetli Doidgeovy knihy, protože dokazují, že můžeme uzdravit, znovu zapojit a obnovit poškozené mozkové buňky. Pokud provedete některé z těchto technik obnovy mozku, nezapomeňte při nich užívat přípravek ReMag, který zdvojnásobí účinnost.

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality