Hořčík a minerály fungují jako elektrolyty

Hořčík a minerály fungují jako elektrolyty

Doktorka Carolyn Dean vypráví: Na lékařské fakultě jsem studovala jako volitelný předmět akupunkturu. Četla jsem také všechny knihy o zdraví, které se mi dostaly do rukou. Díky tomuto „alternativnímu“ vzdělání jsem byla schopna na své klinice praktikovat akupunkturu, bylinné medicíny, homeopatii, výživu a předepisovat vitamínové a minerální doplňky.

Ještě před lékařskou fakultou jsem četla vše, co jsem mohla, o přirozeném zdraví. Po téměř 50 letech studia jsem přesvědčena, že suplementace hořčíkem a minerály je nejcennějším léčebným nástrojem, který můžete použít. Doplňování minerálů je v praxi velmi jednoduché, nákladově efektivní a šetrné k našemu zdraví.

Funkce hořčíku a minerálů

Nejen, že minerály poskytují nezbytné stavební kameny pro strukturu a funkci těla, ale jsou také potřebné pro elektrickou vodivost, ke které dochází mezi všemi buňkami. Elektrická nebo energetická zpráva, kterou minerály posílají, je vytvořena z velmi malého množství minerálů, ale její dopad je obrovský. Nervový systém používá elektrickou energii k přenosu zpráv (nervových impulsů) z jedné buňky do druhé. Svaly jsou podobně aktivovány, aby vytvořily veškerý pohyb – jak velký, tak malý.

Podle Dr. Rodericka MacKinnona z Rockefellerovy univerzity zastávají elektrické signály v těle mnoho rolí. Regulují srdeční frekvenci, regulují hormony a přenášejí informace z jedné buňky do další v nervovém systému a pohybovém aparátu (svalovém a kosterním systému). Konečným výsledkem je pohyb svalů, aktivace nervů, sekrece žláz, vylučování, regulace teploty, a dokonce i myšlení.

Hlavní elektrolyty v lidském těle jsou sodík, chlorid, hořčík, draslík a vápník.

Iontové pumpy

Elektrická energie v těle je velmi reálná. Lze jí měřit několika lékařskými nástroji, jako je EKG nebo EEG. Tato měření jsou možná díky buňkám, které mají tzv. „membránový potenciál“, což je rozdíl v elektrickém napětí mezi vnitřkem a vnějškem buňky. Množství tohoto potenciálu se pohybuje od 70 do 90 milivoltů. Buněčná membrána je dvojitá vrstva tuku a bílkovin. Tuky izolují membránu a proteiny vytvářejí iontové kanály pro transport iontů dovnitř a ven z buňky. Iontové pumpy a iontové kanály jsou v membráně uspořádány do sady baterií a rezistorů, které vytvářejí rozdíl napětí mezi oběma stranami membrány.

Jaké příznaky doprovázejí minerální nerovnováhu?

 • Úzkost
 • Změny krevního tlaku
 • Chronická únava
 • Závratě, zejména při náhlém vstávání
 • Změny chuti k jídlu nebo tělesné hmotnosti
 • Zmatenost a obtížné soustředění
 • Bolesti hlavy
 • Svalová slabost, bolesti nebo záškuby
 • Extrémní žízeň
 • Nespavost
 • Horečka
 • Palpitace (bušení) srdce nebo nepravidelný srdeční rytmus
 • Trávicí potíže, jako je průjem nebo zácpa
 • Bolest nebo necitlivost kloubů

Pokud máte podezření, že máte nedostatek hořčíku nebo minerálů, nejlepším postupem je přístup založený na dvou bodech. Prvním je hydratace - litr vody s půl lžičkou soli na každých 30kg hmotnosti. Druhým je doplňování minerálů a dlouhodobý, udržitelný plán remineralizace.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality