Hořčík a bolesti nervů

Hořčík a bolesti nervů

Chcete-li zjistit, zda je užívání hořčíku na nervy účinné, pomůže nejprve pochopit vztah mezi hořčíkem a fungováním nervů.

Funkce hořčíku a nervy

Studie ukazují, že hořčík a vápník spolu úzce souvisí. I když jsou nezbytné pro zdraví kostí, hrají také roli ve funkci nervového systému.

Hořčík a vápník zůstávají jako kladně nabité částice, ale když se dostanou do kontaktu se záporně nabitými částicemi, vytvoří elektrický proud. Mastné kyseliny v nervové tkáni jsou negativně nabité, a proto se musí hladina hořčíku neustále obnovovat, aby se zachoval správný nervový proud.

Studie prokazují korelaci mezi hořčíkem a parasympatickým nervovým systémem. Zdá se, že hořčík podporuje klidný spánek a vytváří pocit klidu. Kvůli svým přirozeným relaxačním vlastnostem se hořčík často doporučuje pacientům, kteří mají problémy se spánkem.

Kromě toho je možné, že doplňky hořčíku podporují regeneraci sedacího nervu a snižují zánětlivé reakce. Diety bohaté na hořčík zlepšily regeneraci nervů a zlepšily neurologické zotavení u myší s poraněním sedacího nervu.

Toto nejsou jediné studie, které ukazují, že hořčík může pomoci při poškození nervů. Pokud trpíte bolestí nervů, může vám prospět užívání hořčíku, abyste zvýšili své celkové pohodlí a pohodu.

Pomáhá hořčík při poškození nervů?

Hořčík hraje roli ve více než 300 enzymových systémech v celém těle, včetně nervového systému. Výše uvedené studie ukazují, že hořčík je zásadní pro vytváření elektrických signálů mezi nervy, ale zdá se, že přínosy jdou mnohem hlouběji.

Nadace pro periferní neuropatii zjistila, že hořčík může pomoci pacientům trpícím neuropatií související s chemoterapií – stavem definovaným jako poškození nervů mimo mozek a míchu, které má za následek bolest, necitlivost a slabost.

V časopise Nutrients byla také zveřejněna studie, která uvádí, že lidé s vyššími hladinami hořčíku mají menší pravděpodobnost, že budou trpět neuropatií. Pozorování výhod hořčíku u pacientů s neuropatií nám ukazuje, že tento minerál může podporovat zdravou nervovou funkci.

Hořčík poskytuje další výhody pro lidi trpící svalovými záškuby nebo křečemi. Hořčík byl účinný při zlepšování těchto stavů u starších a těhotných žen.

Jak získat hořčík na podporu bolesti nervů?

Pokud chcete nejlepší formu hořčíku na bolesti nervů, pomůže vám začít tím, že se podíváte na svůj jídelníček.

Úřad pro doplňky stravy navrhuje, že je nejlepší zvýšit hořčík prostřednictvím jídla, které jíte. Doporučuje se, aby většina lidí konzumovala mezi 350 a 400 mg denně. Můžete toho dosáhnout tím, že budete jíst potraviny bohaté na hořčík, jako jsou:

  • Ořechy
  • Špenát a další listová zelenina
  • Semena
  • Černé fazole
  • Pohanka
  • Burákové máslo
  • Obiloviny

Pro podporu zdravého nervového systému můžete zvážit přidání hořčíkového doplňku, který pomůže kompenzovat špatnou stravu nebo současný životní styl. I když existuje mnoho možností, výběr správného doplňku má vliv na celkové výsledky, které lidé s hořčíkem dosáhli. Například oxid hořečnatý není ideální formou doplňku pro podporu nervového systému a je vhodnější pro zmírnění jiných stavů, jako je zácpa.

Tekuté magnézium

Vysoce kvalitní, vysoce rozpustná forma hořčíku je nejlepší pro svaly, nervy a bolesti nervů. To zahrnuje tekuté doplňky hořčíku, které pomáhají obejít rozklad během přirozených trávicích procesů. Tekutá forma také umožňuje přesnější dávkování, protože pokračujete v identifikaci vaší osobní úrovně nasycení.

Vedlejší účinky a rizika

Pokud trpíte nedostatkem hořčíku, je možné přidat více než je RDA (doporučená denní dávka). Neexistuje definitivní limit, ale jedna studie naznačuje, že může být bezpečné užívat až 1 400 mg denně. Samozřejmě, toto je něco, co byste měli nejprve probrat se svým lékařem.

Výsledky užívání nadbytečného hořčíku, mohou pozorovat lidé, kteří trpí bolestí nervů nebo poškozením nervů. Například jsou častější příznaky průjmu, které zažívají pokročilí diabetici, v důsledku poškození střevních nervů. Studie prokázaly příznivé účinky léčby hořčíkem u pacientů s chemoterapií, ale užívání doplňku může u některých pacientů zvýšit nevolnost. Přesto všechno většina lidí zaznamená minimální vedlejší účinky, a pokud se nějaké vyskytnou, lze tyto účinky snadno zvládnout úpravou dávkování.

Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality