Doktorko, řeknete nám prosím něco o draslíku?

Doktorko, řeknete nám prosím něco o draslíku?

Doktorka Deanová nám v tomto článku vysvětluje důležitost draslíku a jeho kombinace s hořčíkem + jako bonus přidává recept na minerální vývar. Vzhledem k tomu, že se mě klienti ptají na otázky týkající se draslíku téměř stejně, jako se mě ptají na otázky týkající se hořčíku, myslím, že toto je dobré téma pro dnešní příspěvek. Budu se zabývat draslíkem a jeho významem pro dobré zdraví, zda je doplnění draslíku dobrý nápad, proč je v každé dávce ReMyte jen 99 mg draslíku a jak přidat draslík do vaší stravy.

Je draslík důležitý pro dobré zdraví?

Ve svých dřívějších textech jsem napsala:
Draslík je třetím nejhojnějším prvkem v lidském těle. Vápník je první a fosfor je druhý. Draslík se většinou nachází v buňkách ve výši 98%, zatímco 98% sodíku se nachází mimo buňky. Intracelulární a extracelulární tanec draslíku a sodíku pomáhá vytvářet a provádět elektrické impulsy ve svalových buňkách a nervech. Vápník a hořčík tančí podobně.

Nedostatek draslíku vede ke svalovým křečím a arytmiím, ale v menší míře než nedostatek hořčíku, protože nedostatek draslíku je mnohem méně častý než nedostatek hořčíku.

Protože 98% draslíku se nachází uvnitř buněk, měření draslíku v krvi může být zavádějící. Draslík je důležitým elektrolytem pro rovnováhu pH a retenci tekutin. Podobně jako většina ostatních minerálů aktivuje řadu enzymů; nejpřekvapivější se týká metabolismu cukru.

Vztah mezi draslíkem a hořčíkem

Nedostatek draslíku lze nalézt na krevním testu, ale nevykazuje nedostatek hořčíku. Pokud máte nízký obsah hořčíku a draslíku, draslík se nezlepší, pokud užíváte doplňky draslíku, pokud neužíváte také hořčík. Protože lékaři nepoužívají přesný test na hořčík, nikdy nezjistí základní problém. Nízké hladiny draslíku mohou navíc zvýšit ztrátu hořčíku v moči a nedostatek hořčíku zhoršuje nedostatek draslíku.

Mám brát draslíkové doplňky?

Doporučené denní dávky draslíku jsou v USA 4-5 GRAMŮ denně, protože hladiny draslíku v těle jsou tak vysoké. Můžete dostat draslík prostřednictvím svého jídelníčku, zejména pokud budete jíst hodně zeleniny. Zde je seznam některých potravin bohatých na draslík:

 • zelená, listová zelenina
 • banány
 • ořechy
 • avokádo
 • citrusové ovoce
 • brambory

Proč je v ReMyte® tak málo draslíku?

V každé dávce přípravku ReMyte je 99 mg draslíku, protože je v USA taková legislativa. Draslík nesmí v jedné dávce překročit množství 99 mg. Nicméně, draslík v ReMyte je dobře absorbován kvůli stabilitě minerálních iontů. Takže, jako nedílná součást synergie elektrolytů / minerálních látek, které jsou v tomto produktu obsaženy, je i toto množství draslíku velmi prospěšné.

Co když potřebuji více draslíku?

Jeden z mých nejoblíbenějších způsobů, jak přidat draslík k mému plánu výživy, když cítím, že ho potřebuji, je každý den vyrábět a vypít šálek draslíkového vývaru. Zde je můj recept:

Draslíkový vývar

Do 2 litrů vody přidejte:

 • 2 velké brambory, nakrájené na kostky
 • 1 šálek nakrájené mrkve
 • 1 šálek nasekaného celeru klidně i s listy
 • 1 hrst vrcholků z řepy
 • 1 hrst tuřínu
 • 1 hrst petrželky
 • 1 střední cibule

Byliny pro ochucení: česnek, tymián, šalvěj, rozmarýn.

Můžete přidat lžičku miso pasty nebo hovězí vývar po odpaření tekutiny abyste zlepšili chuť, nebo když potřebujete sodík navíc.

Příprava: Zakryjte a vařte pomalu asi 1/2 hodiny, používejte pouze nerezové, skleněné nebo hliněné nádobí. Podávejte teplé nebo studené. Udržujte v chladu. Rozvařenou zeleninu zlikvidujte nebo položte na hromadu kompostu. Toto je typ vývaru, který je upřednostňován na klinikách. Je to minerálně bohatý, alkalizující, čistící nápoj.

Doplňování ReMag® a ReMyte®

Mnozí z mých zákazníků zjistili, že mají lepší minerální rovnováhu, když používají ReMag a ReMyte současně. Protože hořčík a draslík se navzájem podporují, má to smysl.

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality