Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část pátá)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část pátá)

V prvních čtyřech částech této série jsem hovořila o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K; faktoru hořčíku; mýtu o vápníku; a doplnění příliš mnoho vitamínu D. Dnes budu diskutovat o X faktoru - vitamínu K2.

Vitamin K2 a mé doporučení pro vitamíny rozpustné v tucích

V prvních čtyřech částech této série (část 1, část 2, část 3, část 4) jsem hovořila o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K; faktoru hořčíku; mýtu o vápníku; a doplnění příliš mnoho vitamínu D. Dnes budu diskutovat o X faktoru - vitamínu K2.

X faktor - vitamín K2

Existenci X faktoru poprvé identifikoval Dr. Weston Price v roce 1945. Zde je popsáno, jak látku popsal:
Nový aktivátor podobný vitamínům, který sehrál významnou roli při využívání minerálů, funkčnosti mozku, ochraně před zubním kazem, růstu a vývoji, reprodukci a ochraně před onemocněním srdce. Pomocí chemického testu (Dr. Price) zjistil, že tato sloučenina - která se nazývá Aktivátor X - se vyskytuje v másle, orgánech a tuku zvířat konzumujících rychle rostoucí zelenou trávu a také v některých mořských potravinách, jako je kaviár.

Dr. Price zemřel před tím, než byl aktivátor X popsán ruskými vědci jako vitamín K2. Jejich výzkum a výzkum, který následoval, potvrdily:
Jsou potvrzeny objevy Dr. Price, že vitamín K2 je důležitý pro využití minerálů, chrání před zubním kazem, podporuje růst a vývoj, podílí se na normální reprodukci a chrání před kalcifikací tepen vedoucích k srdečním onemocněním. Vitamin K2 působí synergicky se dvěma dalšími „aktivátory rozpustnými v tucích“, které Price studoval, s vitamíny A a D. Vitamíny A a D signalizují buňkám produkci určitých proteinů a vitamín K pak tyto proteiny aktivuje. Vitamin K2 hraje klíčovou roli ve vývoji kostí obličeje a jeho přítomnost ve stravě industrializovaných národů vysvětluje širokou strukturu obličeje a málo zubních deformací, které Weston Price pozoroval.

Více informací o vitamínu K2

V roce 2013 Kate Rheaume-Bleue napsala více o významu vitamínu K2 ve své knize, Vitamín K2 a Paradox vápníku:
Tajemství vyhýbání se osteoporóze a ateroskleróze související s vápníkem: Zatímco miliony lidí užívají doplňky vápníku a vitamínu D, protože si myslí, že pomáhají kostem, pravdou je, že bez přidání vitamínu K2 by se takový zdravotní režim mohl ukázat jako nebezpečný. Bez vitamínu K2 nemůže tělo přemístit vápník do kostí tam, kde je to potřeba; místo toho se vápník nachází v měkkých tkáních (jako jsou tepny) - v kombinaci s osteoporózou a aterosklerózou nebo obávaným „paradoxem vápníku“.

Vztahy jsou důležité

Nikdy bych neřekla, že si nemůžete zlepšit své zdraví doplněním hořčíku, vápníku, vitamínu D a vitamínu K2 užívaných individuálně. Ale řeknu vám, že pokud se budete vzdělávat na významu vztahu mezi těmito důležitými živinami a na tom, jak pracují společně, budete informovanější a budete mít vyváženější zdraví.

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality