Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část čtvrtá)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část čtvrtá)

Dnes budu sdílet jeden z mých nejvíce kontroverzních názorů - můžete doplňovat příliš mnoho a nebo špatný druh vitamínu D.

Co znamená "příliš mnoho vitamínu D?"

V prvních třech částech této série (část 1, část 2, část 3) jsem hovořil o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K; faktoru hořčíku; a mýtech o vápníku. Dnes budu sdílet jeden z mých nejvíce kontroverzních názorů - můžete doplňovat příliš mnoho, nebo špatný druh vitamínu D.

Příliš mnoho vitamínu D?

Chodíte na svou každoroční lékařskou prohlídku včetně krevních testů. Váš lékař Vám řekne, že Váš vitamín D je příliš nízký. On / Ona vám dá recept na vysoké dávky vitamínu D (50 000 IU nebo více). Začnete používat doplňky a zažívat záškuby očí a svalové křeče. Co je na tom obrázku špatně? Proč jste tyto stavy neměli před užíváním vysokých dávek vitamínu D?

Jako lékařka a praktická lékařka, která má více než 50 let zkušeností, nejsem pro podávání vysokých dávek syntetického vitamínu D. Zde jsou mé důvody:

Moje první otázky týkající se bezpečnosti vysokých dávek vitamínu D přišly, když jsem slyšela o lidech užívajících vysoké dávky, u kterých se vyvinuli symptomy nedostatku hořčíku, včetně záchvatů.

Když měříme vitamín D, měříme uloženou formu a ne aktivní formu. Tak jak vlastně poznáme, jak jsme na tom?

Tělo nemůže zpracovat neuvěřitelně vysoké dávky jako 50 000 IU syntetického vitamínu D denně.

Syntetický vitamín D se vyrábí z lanolinu z ovčí vlny. Jakmile se to lidé dozvědí, sotva chtějí tuto formu vitamínu D užívat.

Vitamin D vlastně není ani vitamín, ale je to ve skutečnosti hormon, který vyžaduje, aby ho hořčík změnil v aktivní formu.

Vzhledem k tomu, že vitamín D je hormon se smyčkou zpětné vazby pro vápník, tak když jsou hladiny vitamínu D nízké, neznamená to, že má tělo dostatek vápníku a nechce, aby více vitamínu D táhlo do těla více vápníku?

Jsme kalcifikovaná země, takže účinek vysokého vápníku může být snížení hladiny vitamínu D. A bez pochopení složité lidské chemie, většina lidí si myslí, že musíme doplňovat více a více.

Když vezmete tolik vitamínu D, požadavky na hořčík jsou dramatické. Akumulace vápníku je dramatická. A jsou tu pravděpodobně i další důsledky, o kterých ani nevíme.

Velmi intenzivní randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie došla k závěru, že: „suplementace vápníkem a vitamínem D může způsobit hyperkalciurii (nadbytek vápníku v moči) a hyperkalcémii (stav, ve kterém je hladina vápníku ve vaší krvi nadnormální) v léčbě některých žen po menopauze.“

V předchozích studiích byly hlášeny ledvinové kameny u žen užívajících doplňky vápníku a vitamínu D ve srovnání s placebem.

Moje doporučení pro vitamín D

Moje doporučení pro suplementaci vitaminu D je obsaženo v mém článku o opalování. Jak vidíte, můžete strávit 30 minut ve slunečním světle (stále budete potřebovat hořčík k přeměně tohoto vitamínu D na použitelnou formu) nebo jíst 1000 až 2 000 IU přírodního vitamínu D denně.

Začněte svůj vlastní průzkum

Aby bylo možné co nejlépe využít doplnění vitamínu D, nezapomeňte doplnit hořčík, abyste nezažili nebo nezvýšili nedostatek hořčíku. Chcete-li začít zkoumat důležitost této kombinace, začněte svůj výzkum s hořčíkem a vitamínem D!

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality