Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část čtvrtá)
Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část čtvrtá)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část čtvrtá)

Co znamená "příliš mnoho vitamínu D?"

V prvních třech částech této série (část 1, část 2, část 3) jsem hovořil o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K; faktoru hořčíku; a mýtech o vápníku. Dnes budu sdílet jeden z mých nejvíce kontroverzních názorů - můžete doplňovat příliš mnoho a nebo špatný druh vitamínu D.

Příliš mnoho vitamínu D?

Chodíte na svou každoroční lékařskou prohlídku včetně krevních testů. Váš lékař Vám řekne, že Váš vitamín D je příliš nízký. On / Ona vám dává předpis na vysoké dávky vitamínu D (50 000 IU nebo více). Začnete používat doplňky a zažívat záškuby očí a svalové křeče. Co je na tom obrázku špatně? Proč jste tyto stavy neměli před užíváním vysokých dávek vitamínu D?

Jako lékařka a praktická lékařka, která má více než 50 let zkušeností, nejsem pro podávání vysokých dávek syntetického vitamínu D. Zde jsou mé důvody:

Moje první otázky týkající se bezpečnosti vysokých dávek vitamínu D přišly, když jsem slyšela o lidech užívajících vysoké dávky, u kterých se vyvinuli symptomy nedostatku hořčíku, včetně záchvatů.

Když měříme vitamín D, měříme uloženou formu a ne aktivní formu. Tak jak vlastně poznáme, jak jsme na tom?

Tělo nemůže zpracovat neuvěřitelně vysoké dávky jako 50 000 IU syntetického vitamínu D denně.

Syntetický vitamín D se vyrábí z lanolinu z ovčí vlny. Jakmile se to lidé dozvědí, sotva chtějí tuto formu vitamínu D užívat.

Vitamin D vlastně není ani vitamín, ale je to ve skutečnosti hormon, který vyžaduje, aby ho hořčík změnil v aktivní formu.

Vzhledem k tomu, že vitamín D je hormon se smyčkou zpětné vazby pro vápník, tak když jsou hladiny vitamínu D nízké, neznamená to, že má tělo dostatek vápníku a nechce, aby více vitamínu D táhlo do těla více vápníku?

Jsme kalcifikovaná země, takže účinek vysokého vápníku může být snížení hladiny vitamínu D. A bez pochopení složité lidské chemie, většina lidí si myslí, že musíme doplňovat více a více.

Když vezmete tolik vitamínu D, požadavky na hořčík jsou dramatické. Akumulace vápníku je dramatická. A jsou tu pravděpodobně i další důsledky, o kterých ani nevíme.

Velmi intenzivní randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie došla k závěru, že: „suplementace vápníkem a vitamínem D může způsobit hyperkalciurii (nadbytek vápníku v moči) a hyperkalcémii (stav, ve kterém je hladina vápníku ve vaší krvi nadnormální) v léčbě některých žen po menopauze. “

V předchozích studiích byly hlášeny ledvinové kameny u žen užívajících doplňky vápníku a vitamínu D ve srovnání s placebem.

Moje doporučení pro vitamín D

Moje doporučení pro suplementaci vitaminu D je obsaženo v mém článku o opalování. Jak vidíte, můžete strávit 30 minut ve slunečním světle (stále budete potřebovat hořčík k přeměně tohoto vitamínu D na použitelnou formu) nebo jíst 1000 až 2 000 IU přírodního vitamínu D denně. V mém příštím příspěvku budu mluvit o produktu, který používám, a zároveň vám poskytnu výchozí bod pro váš výzkum vitamínu K.

Začněte svůj vlastní průzkum

Aby bylo možné co nejlépe využít doplnění vitamínu D, nezapomeňte doplnit hořčík, abyste nezažili nebo nezvýšili nedostatek hořčíku. Chcete-li začít zkoumat důležitost této kombinace, začněte svůj výzkum s hořčíkem a vitamínem D!

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová


Zpět na seznam
Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.