Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část třetí)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část třetí)

Dnes se podělím o své myšlenky o tom, proč si myslím, že většina lidí nadměrně doplňuje vápník, jakou úlohu má vápník v synergii a kdy a jak doplnit vápník, pokud je to potřeba.

Mýtus o vápníku

V mých posledních dvou článcích (část 1, část 2), jsem hovořila o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K a významem hořčíku. Dnes se podělím o své myšlenky o tom, proč si myslím, že většina lidí nadměrně doplňuje vápník, jakou úlohu má vápník v synergii a kdy a jak doplnit vápník, pokud je to potřeba.

Problém

Mezi mnoha e-maily, které dostávám, je velké množství od žen, které mají přes 50 let a mají strach o své zdraví. Měli test hustoty kostí a:
bylo jim řečeno, že:

  • buď mají osteopenii nebo osteoporózu
  • dostávají vysoké dávky vápníku
  • jejich zdraví kostí se nezlepšuje nebo stále klesá
  • přidávají se jiné potíže, například svalové záškuby a křeče

Není divu, že se cítí mizerně a diví se, co udělali špatně. Jsem ráda, že mohu říci, že neudělali nic špatného. Sledovali radu lékaře, který neuvažoval o synergii vápníku s hořčíkem, vitamínem D a vitamínem K. Dobrou zprávou je, že o tom píšu už desítky let a že dezinformace lze snadno napravit.

Pravděpodobně nepotřebujete více vápníku

Na rozdíl od hořčíku, není vápník v půdě vyčerpán. Vápník najdete v následujících potravinách: mléčné výrobky, zelenina, semena, ořechy, ryby a korýši. Navíc, vápníkem je také obohaceno mnoho potravin (pomerančový džus, mandlové mléko, kokosové mléko, etc.). Pokud budete jíst potravu s obsahem alespoň 600 mg vápníku denně, bez ohledu na situaci nebo stav, není podle mého názoru suplementace vápníku vhodná.

A co moje zdraví kostí?

Pokud konzumujete alespoň 600 mg vápníku denně, ale máte příznaky nedostatku hořčíku, pak nasycení vašeho těla hořčíkem zvýší zdraví vašich kostí.

Během mého posledního semináře o hořčíku a osteoporóze jsem řekla:

Věděli jste, že existuje přibližně sedmnáct živin nezbytných pro zdravé kosti, včetně hořčíku, nejdůležitějšího minerálu, spolu s vápníkem? Susan Brownová, Ph.D., ředitelka projektu Vzdělávání o osteoporóze v Syracuse v New Yorku, varuje, že „použití suplementace vápníku tváří v tvář nedostatku hořčíku může vést k ukládání vápníku do měkkých tkání, jako jsou klouby, což podporuje artritidu nebo onemocnění ledvin- přispívá k ledvinovým kamenům.“ Dr. Brownová doporučuje pro prevenci a léčbu osteoporózy denní dávku 450 mg hořčíku.

Vápník v rámci synergie

Jak jsem zmínila ve svém dřívějším příspěvku, vápník je antagonistický s hořčíkem a tento antagonismus pohání mnoho funkcí těla. Například vápník kontrahuje svaly; zatímco hořčík je uvolňuje. Vápník pomáhá při srážení krve; zatímco hořčík pomáhá snižovat srážlivost. Vápník může přispět k zánětu podle několika studií; hořčík je přirozeně protizánětlivý. Tato synergie pomáhá tlukotu srdce, přispívá ke krevnímu oběhu a umožňuje nám se pohybovat.

Doplnění vápníku

Zde je odpověď, kterou posílám lidem, kteří žádají o suplementaci vápníku, bez ohledu na okolnosti nebo stav:

Platforma, kterou musíte začít, je zjistit, kolik vápníku je v potravinách, které jíte. Na internetu najdete tabulky, kde jsou množství vápníku ve specifických potravinách. Můžete si vést i deník, abyste věděli, kolik vápníku průměrně konzumujete.

Jakmile to víte, můžete se rozhodnout, zda pro vás bude suplementace vápníku pracovat. Dr. Deanová navrhuje, že pokud budete jíst 300 mg nebo více (ale méně než 600 mg) potravin bohatých na vápník, můžete můžete zvážit použití 5ml (2 čajové lžičky) vápníkového doplňku ReCalcia®. Pokud budete jíst 300 mg nebo méně potravin bohatých na vápník, můžete zvážit použití 10ml (4 čajové lžičky) ReCalcia®. Můžete také použít pomalý start program s tímto produktem, začít na půl lžičce denně a vystoupat buď na 2, nebo 4 čajové lžičky denně.

Pokud konzumujete 600 mg nebo více vápníku v potravinách, nemusíte vůbec doplňovat vápník. Dr. Deanová se řídí pokyny EU a WHO pro suplementaci vápníku, které doporučují, že 600 mg vápníku denně je pro většinu lidí dostačující.

V poslední části této série si budeme vyprávět o vitamínu D.

Aloha,
Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality