Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část druhá)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část druhá)

Dnes se budu dělit o své myšlenky o tom, proč je doplnění hořčíku důležité, jaká je role hořčíku v synergii a kdy a kdy jak doplnit hořčík.

Faktor hořčíku

V mém posledním článku jsem mluvila o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K. Dnes se budu dělit o své myšlenky o tom, proč je doplnění hořčíku důležité, jaká je role hořčíku v synergii a kdy a kdy jak doplnit hořčík.

POZNÁMKA: V mém vydání knihy The Magnesium Miracle v roce 2017 doporučuji používat ReMag pro jeho absorpci, Natural Calm pouze proti zácpě a Epsomskou sůl pro koupele. Toto jsou jediná doporučení pro doplnění hořčíku, která v současné době dávám.

Proč bych měl doplnit magnezium?

Hořčík je kofaktorem více než 1 000 enzymových reakcí, které zajišťují životně důležité metabolické funkce v těle. Kromě toho hořčík reguluje genomovou stabilitu, energetický stav a antioxidační kapacitu buňky. Hořčík a vápník mají podobné chemické vlastnosti, ale jejich úloha v biologických systémech je protichůdně antagonistická. Tento antagonismus řídí funkce, jako jsou relaxace (hořčík) a kontrakce (vápník) svalů. Přemýšlejte o tlukotu srdce, ohybu a narovnání kolena a pochopíte vztah mezi hořčíkem a vápníkem.

Vzhledem k tomu, že mnoho odborníků na hořčík, včetně mě, věří, že více než 80% světové populace trpí nedostatkem hořčíku, má doplnění hořčíku smysl.

Jakou roli hraje magnezium?

Jedním z málo známých důvodů, proč může být nedostatek hořčíku faktorem, který přispívá k různým zdravotním problémům, je skutečnost, že tento „Master Nutrient“ je využíván jako živina pro enzymy v různých buněčných procesech. Hořčík je tak důležitou živinou, že jeho užívání v mnoha případech ve skutečnosti zvyšuje hladiny vápníku, draslíku a vitamínu D v krvi.

I když je poměrně dobře známo, že hořčík je nutný pro vstřebávání vápníku ze střevního traktu, je méně známé, že hořčík pomáhá vápníku rozpouštět do krevního řečiště. (Přírodní vápník je nerozpustný minerál.)

Zatímco hořčík je životně důležitý pro využití vápníku, hraje také jedinečnou roli v příjmu draslíku a přeměně vitamínu D. V případě draslíku existuje několik studií, které ukazují, že samotný hořčík může zlepšit nízké hladiny draslíku.

Vitamin D také vyžaduje hořčík z několika důvodů. Zaprvé je to nutné k přeměně vitamínu D na jeho aktivní formu v krevním řečišti. Můžete brát dostatek vitamínu D, ale pokud máte nedostatek hořčíku, nemusíte být schopni zvýšit hladiny v krvi.

Ve své knize uvádím příznaky nedostatku hořčíku. Například, pokud máte každou noc syndrom neklidných nohou a nebo křeče nohou (což jak říkám v mnoha mých článcích a záznamech je známkou nedostatku hořčíku, pokud se neprokáže opak), měli byste tento nedostatek zkontrolovat. Jakmile pochopíte, že vaše potíže by mohly být z nedostatku hořčíku a ne příznakem zdravotního problému, pak by dalším krokem bylo vlastní experimentování s hořčíkem. Například v případě křečí nohou si můžete vyzkoušet ReMag Lotion. Namažte si jím nohy na noc a uvidíte, zda se problém zlepší. Když ano, pak budete vědět, že jste se vypořádali s nedostatkem hořčíku.

Kolik ReMagu mám používat?

FDA reguluje to, co tiskneme na našich štítcích. Při čtení štítku ReMag je doporučeno použití udržovací dávky hořčíku pro osoby, které nemají nedostatek (300 mg denně). Mimochodem, to je také institucemi doporučená dávka hořčíku. Pokud chcete nasytit tělo hořčíkem, zkuste experimentovat.

Jen nezapomeňte, že vaše tělo vylučuje všechen hořčík, který nemůže použít. Neexistuje tedy žádné „předávkování“ ReMagem. Dále jsem zjistila, že dávka při nedostatku je u většiny zákazníků mezi 10 až 20 ml denně (4-8 čajových lžiček denně)…

Pokračování v příštím článku.

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality