Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část první)

Jste zmateni ohledně doplňování hořčíku, vápníku, vitamínu D a K2? (část první)

Doplňovat jakýkoliv vitamín nebo minerál izolovaně od ostatních mikroprvků, může být poněkud riskantní.

Užívám 20 000 jednotek vitamínu D, protože můj doktor říkal, že ho mám v testech málo… Skončila jsem v nemocnici s ledvinovým kamenem… Co si myslíte, že to způsobilo?

Mám osteoporózu a užívám velké dávky vápníku… Moje klouby jsou oteklé a bolestivé… Můj test hustoty kostí je horší…

"Nemůžu jíst zelenou zeleninu kvůli lékům na ředění krve… Moje osteopenie je horší a já se bojím, že skončím s osteoporózou ..."

Poznáváte některou z výše uvedených stížností? Máte také výčet stížností na to, že se necítíte dobře, i když užíváte vysoké dávky několika doplňků?

Každý den dostávám emaily od vás s příběhy, jako jsou tyto. Trochu vás poučím, abyste pochopili, jak správně rozhodovat o svých doplňcích. Tento proces začneme s odstraněním nedorozumění o tom, proč a jak používat magnesium, vápník, vitamín D a doplňky vitamínu K.

Váš lékař neví všechno

Je to smutné, ale většina alopatických lékařů má v oblasti výživy jen velmi málo vzdělání. I když jsou jistě schopni vybrat a psát recept na krevní testy - takže výsledky můžete použít jako vodítka pro váš vlastní wellness výzkum - většina lékařů plně nepochopila nutriční výsledky těchto testů.

Řekněme například, že máte testovaný vitamín D. Nízké hodnoty vitamínu D nemusí být nutně věc, kterou je třeba opravit. (Typ pro později: hladiny vitamínu D jsou spojeny s hladinou hořčíku, vápníku a vitamínu K.) Ale je pravděpodobné, že vám lékař dá vysoké dávky vitamínu D, protože jeho vzdělání mu říká, že nízké skóre je problém. Opraví váš takzvaný „nedostatek vitamínu D“ izolovaně od jeho dalších nutričních partnerů.

Magnesium, vápník, vitamín D a vitamín K jsou partneři

Vzhledem k tomu, že lidé jsou tak zvyklí na alopatický přístup „izolovat a léčit“, nechápou, že existuje silný vztah mezi hořčíkem, vápníkem, vitamínem D a vitamínem K. V příštích článcích popíšu každý z nich zvlášť. Jak fungují v tomto partnerství a jak budete vědět, zda potřebujete doplnit jeden nebo více z nich.

Proč je izolace každé živiny problém

V mém vydání knihy The Magnesium Miracle v roce 2017 jsem se podělila o informace o vztahu mezi hořčíkem, vápníkem a vitamínem D:

Hořčík je nutný pro mnoho kroků cesty metabolismu vitamínu D, včetně přeměny vitamínu D z jeho uložené formy (která je také formou kterou naleznete v doplňcích) na jeho aktivní formu. To znamená, že pokud užíváte extrémně vysoké dávky vitamínu D, můžete skončit s nedostatkem hořčíku a nevíte, co se děje.

Aby to bylo ještě horší, vitamín D zvyšuje vstřebávání vápníku v zažívacím traktu. Když začnete užívat vysoké dávky vitamínu D, můžete nahromadit tolik vápníku, že převyšuje hořčík a vypudí ho z vašeho těla - což způsobí kalcifikaci tkání a nedostatek hořčíku.

Později v knize přidávám informace o roli vitamínu K:

Pro správné fungování vitamínu D, vápníku a hořčíku doporučuji vitamín K2. Dr. Weston Price, inspirace pro Weston A. Price Foundation, objevil faktor X, který se ukázal být vitamínem K2. Vitamin K2 pomáhá vést vápník do kostí, kde je potřeba, místo aby ho nechal cirkulovat, aby kalcifikoval krevní cévy a jiné měkké tkáně.

Moje komentáře k úvodním stížnostem

Užívám 20 000 jednotek vitamínu D, protože můj doktor říkal, že ho mám v testech málo… Skončila jsem v nemocnici s ledvinovým kamenem… Co si myslíte, že to způsobilo?“

Moje myšlenka je, že tato osoba doplňuje příliš mnoho vitamínu D, a má nedostatek hořčíku. Je také možné, že tato nutriční nerovnováha nevede vápník do kostí efektivně.

Mám osteoporózu a užívám velké dávky vápníku… Moje klouby jsou oteklé a bolestivé… Můj test hustoty kostí je horší…

V tomto případě bych navrhla doplnit více hořčíku a postupně snižovat suplementaci vápníku. Pokud má někdo nedostatek hořčíku, doplnění vápníku nezvýší zdraví kostí.

Nemůžu jíst zelenou zeleninu kvůli ředění krve… Moje osteopenie je horší a mám strach, že skončím s osteoporózou…

Jak jsem již zmínila dříve, Vitamin K řídí posílání vápníku do kostí. Je možné, že tato pacientka má nedostatek vitamínu K? Popíšu později v jiném článku.

Těšte se na další články!

Dr. Carolyn Deanová

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality