Pokud chcete být zdraví, musíte odpočívat

Pokud chcete být zdraví, musíte odpočívat

Odpočinek je nesmírně důležitý. Doktorka Deanová popisuje, jak se krátkým zastavením vyhnout vyhoření a únavě i v případě, že máte opravdu nabité dny.

Již v roce 2011 jsem psala o dokonalé bouři přílišného množství práce, stresu a vyčerpání. V mém blogu Lying Down Therapy jsem mluvila o stresu z přílišného množství práce a potřebě odpočinku a relaxace:

Nedávno jsem měla několik klientů, kteří trpí vyčerpáním nadledvin, ale samotná příčina jejich stavu… příliš mnoho práce a stresu jim ztěžuje přijetí terapie… která je ODPOČINEK.

Když jeden klient, který je ve zdravotním programu, který jsem pro něj stanovila, poslal e-mailem dotaz, co jiného by mohl udělat nebo vzít, aby překonal únavu, řekla jsem prostě ODPOČÍVEJ.

Stres zabíjí

Jsem velkým fanouškem Dr. Malcolma Kendricka, který napsal The Great Cholesterol Con. Ve své knize se zabývá alternativním důvodem srdečních chorob - stresem, nikoli cholesterolem. Uvádí:

Každý vždy věděl, že stres zabíjí. Lékařská profese, která má hroznou averzi k uznání, že existuje nějaká souvislost mezi myslí a tělem, se pokusila rozdrtit tuto „znalost“ pomocí západní vědecké metodologie „Nemůžeme měřit stres, takže neexistuje".

Ale to není nutně pravda, jsem si řekla po přečtení jeho knihy…

Stres však lze kvantifikovat měřením hormonů produkovaných osou HPA (hypotalamus, hypofýza, nadledvinky). Kendrick a několik vědců tvrdí, že stresující nadměrná stimulace osy HPA vytváří veškeré zmatení biochemie, která způsobuje ucpávání tepen a selhání srdce. Když se podíváte na kortizol, jeden vedlejší produkt stresu a na to, co dělá tělu, když je ho moc, asociace se vyjasní.

Příliš práce

Jeden z mých zaměstnanců mi vyprávěl zajímavý příběh, o kterém si myslím, že dokonale ilustruje problém příliš mnoho práce, kterému Američané, zejména ženy, čelí.

Manželka jejího synovce je architektkou, která se narodila a vzdělávala v Asii. Po vstupu do manželství se přestěhovala do Spojených států a pokračovala ve své práci architekta. Krátce po zahájení své nové práce zde zjistila, že je těhotná. Můj asistent jednoho dne navštívil jejího synovce a jeho manželku a našel tu mladou ženu v slzách. Ohromená dáma řekla: „Tohle má být americký sen. Všechny vaše ženy tady dělají práci. Doma jako architekt jsem pracovala asi 8 hodin denně. Ale pak jsem přišla domů a měla jsem čas se postarat o zbytek. Tady pracuji v kanceláři celé hodiny a potom doma celou noc. “Puritánská etika práce od úsvitu do soumraku je tak podmíněna, že potřebujete z jiné kultury pro uvědomění, že Američané pracují příliš mnoho!

Pak se divíme, proč si další generace zaměstnanců samoléčí stres alkoholem, drogami, jídlem, nákupy a sexem. Tento nekonečný cyklus stresu následovaný samoléčbou je perfektním receptem na špatné zdraví a krátký životní cyklus. Je to opravdu špatné, protože zdravý rozum vám říká, že existuje jednoduché řešení - ODPOČINEK.

Jak si mohu odpočinout?

Stejně jako všechny ostatní návyky můžete chronické přepracování nahradit zdravější směsí činnosti a odpočinku. Nejjednodušší způsob, jak přidat odpočinek do svého dne, je změnit několik málo návyků najednou. Pokud firma, pro kterou pracujete, má dvě 15minutové přestávky denně, použijte nejméně 5 minut každé z těchto přestávek k nalezení klidného místa, snad i venku, k zavření očí, vypnutí myšlenek a zhluboka dýchejte. Dobrou alternativou je dát relaxační hudbu do vaší hudební aplikace a poslouchat tuto hudbu po dobu pěti minut. Další možností by bylo jít do parku poblíž vaší kanceláře a poslouchat jen zpěv ptáků.

Poté, když se vrátíte z práce, nepouštějte se hned do vaření, čištění, praní prádla atd. Dejte si alespoň 20 minut klidu. Oblečte si nějaké volné oblečení, lehněte si do temné místnosti a poslouchejte svou oblíbenou tichou hudbu. Nechte každou myšlenku, kterou máte o svém dni odejít a soustřeďte se jen na dýchání a poslouchání hudby.

Pouhým přidáním těchto tří malých přestávek ve vašem dni uvidíte, jak se vaše tělo oživí a budete při práci více soustředěni a produktivnější. Udělat si čas na odpočinek vytvoří také dlouhodobější zdraví.

Aloha,
Dr. Carolyn Dean

Upozornění !
Tyto stránky jsou pouze informativní a nelze je použít jako náhradu za rady lékařů.
Kategorie

Rychlá navigace
Odmítnutí odpovědnosti !
Neošetřujeme, nediagnostikujeme, neléčíme ani se nepokoušíme předcházet nemocem a žádné rady ani tvrzení zákazníků, kteří nám zanechali hodnocení v žádném případě nenaznačuje žádný zdravotní výsledek díky používání našich produktů. Výsledky se budou lišit. Žádná prohlášení obsažená na těchto stránkách nenahrazují lékařské rady, prevenci a léčbu.

Picomineral.cz

ReMineralizujte se! Vysoce vstřebatelné minerály od doktorky Carolyn Dean - RnA ReSet

Aktuality